Livebox zamiast 6mb mam 1mb

Siema!

Mam pewien problem ponieważ kumpel zakupił liveboxa z TV itd. wszystko podłączylismy ,ale predkosc internetu wynosi 1mb, a powinno być 6mb.

Dzwonilismy do nich to mówili, że zacznie działać te 6mb… ale z tydzien minął i nadal mamy 1mb. ; /

Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Jeśli port skonfigurowali na 1Mbit, albo taką prędkość przypisali do loginu, to samemu nic nie zrobisz. Ponownie zadzwoń na infolinię i tyle.

Dzwoniłem. Mówia tylko, że będzie 6mb(tydzień, a nawet troche dłużej temu dzwoniłem) i że jakiś problem z synchronizacją jest.

: /

Jeśli komu to pomoże to wrzuce to:

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 320

Szybkość pobierania 1312

Tłumienie Bliski koniec : 24.5 (dB)

Odległy koniec : 7.7 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 31 (dB)

Odległy koniec : 7 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 0

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Miałem podobną opcję nie dawno. W salonie Orange\TP powiedzieli, że będzie działać max 6 Mb/s no to się umowę podpisało po czym następnego dnia niema neta i tak było przez tydzień. Po tygodniu przyjechał technik i powiedział, że może być max 1 Mb/s bo centrala jest ch***o zrobiona (co ciekawe, kiedy braliśmy 1 Mb/s to też był jakiś problem) Na stronce netii sprawdzałem i pokazuje, że 6 powinno działać widać, że nawet w salonie nie wiedzą co działa a co nie. Niestety jestem skazany na neo :frowning:

Bo dla pracowników salonu i telemarketingu liczy się kasa jaka im przyjdzie z tego, że Ty podpiszesz umowę. Ich nie obchodzi czy to będzie działać czy nie, ważne że Ci to wcisną.

Oni chyba tam maja na godziny nie od klient. Skąd taki pracownik salonu może wiedzieć jaki jest stan twojej lini?? tylko po tym jak mu system pokarze, ewentualnie wysunąć wnioski po usłyszeniu od klientów.

Z tego co pokazałeś masz synchronizacje na 1Mbps :frowning: ale powinno pójść więcej jak nie 6 to przynajmniej te 2Mbps

A da sie jakos zmienic ta synchronizacje?

Jeśli chodzi o neostradę/liveboxa i całą tą TP to jestem kompletnym laikiem. :confused:

To w zasadzie i wszystkie inne parametry to tylko Operator może :slight_smile: