Livebox zawieszanie/ software/hardware?

Zaczyna mnie to irytować powoli szczerze mówiąc. Od jakiegoś miesiąca albo lekko więcej, livebox (starsza wersja, czerwone diody) potrafi się zawiesić z ot tak sobie. Zaczyna migać wtedy bardzo szybko dioda od ADSL(małpa) a inne są zgaszone. Wystarczy Wtedy go zrestartować/ wyłączyć włączyć listwę. Ma ktoś jakiś pomysł w czym może leżeć problem? Błędów CRC bak o dziwo. Nie dzwoniłem to tego całego tp-orange jeszcze, bo odpowiedź znam zanim do nich zadzwonię, jedynie w ostateczności wykonam telefon.

Dzwoń, zgłoś uszkodzenie lub niestabilne działanie sprzętu (bo się psuć ze starości zaczyna -w końcu padnie ;)) i że chcesz wymiany. Podadzą Tobie numer zgłoszenia i powiedzą kiedy możesz iść załatwiać sprawę wymiany lub oczekiwać przesyłki (podany numer zapisz, bo jeśli będziesz się musiał fatygować to w salonie o niego poproszą). Przygotuj również pudło, wszystko co dostałeś do starego LB -wraz z nim- będziesz musiał zdać, inaczej (jeśli czegoś zabraknie) nie przyjmą i nie wydadzą nowego.

Cześć.

Procedurę znam, bo już przeprowadzałem ją. Miałem najpierw przez 4 lata tą pierwszą wersję z zielonymi diodami, tyle, że tamten na prawdę siadał i to było widać. Błędy CRC szły w dziesiątki tysięcy, a odczytywane wartości z niego były jak bym mieszkał 15km od centrali. Wtedy proponowali mi max 2Mb z 1. Po wymienie na obecnego nagle okazało się, że mogę mieć 10Mb… A ten nie daje oznak do psucia się. Choć może jednak coś tam siada. Jutro dryndnę do nich i spytam się co mam z tym zrobić bo co jak co, ale za coś się płaci.

Tutaj jeszcze parametry. Choć nie sądzę by były problemem.

18894689.png

Uploaded with ImageShack.us

Tak czy inaczej nic sam nie zdziałasz na problem zwisów LB, czy to softu, czy samego sprzętu (w pierwszym aktualizacja może by pomogła, ja takowej do tego co TP/O daje, nigdy nie widziałem, a zaczynałem od czarnego speedtouch 330 i miałem LB 1 z zielonymi diodami, który padł jak miałem ponad 2 miesięczną tułaczkę poza domem - po powrocie zdziwienie, że “książka” nie działa, mimo podpięcia w sieć elektryczną… a w drugim przypadku i tak trzeba byłoby wymieniać ;)).

Poza tym, na dobrą sprawę to nie jest Twój sprzęt, jedynie go dzierżawisz, więc to ISP musi się tym problemem zająć :slight_smile:

PS. Parametry masz lepsze od moich (mam “10MB”), ale ostatnio się dość często rozłącza (chyba rewitalizację robią po zimie :D)

No nic, w takim razie jutro bedę dzwonił do nich i niech zajmują się tym, bo wnerwiające jest kiedy włączasz sobie na nockę ściąganie czegoś, a po 1h nagle net pada i komp działą bez sensu kilka godzin.