*.lnk (zmiana otwierania plikow na notatnik)

Witam

Mam taki problem ze otworzyłem jakiś plik *.lnk i zapisałem żeby odpalało go w notatniku, tym samym wszystkie z ta końcówka mi zmieniło (to są skróty plików *.exe z tego co czytałem na necie), da się jakoś to cofnąć żeby otwierało domyślnie?

Jakby co to wybaczcie jak już jest taki temat, ale po wyszukaniu “.lnk” wyskoczyło mi ponad tysiąc wyników i po przejrzeniu dwóch stron stwierdziłem ze łatwiej będzie napisać.

http://www.hotfix.pl/fixy-skojarzen-plikow-naprawa-rozszerzen–a10.htm

Hej

Próbowałem odpalić ten plik normalnie i poprzez “Registry Editor” ale wywala mi taki komunikat: “Cannot import C:\Users\krolwioski\Desktop\hotfix_lnk.reg: Not all data was successfully written to the registry. Some keys are open by the system or other processes.”

Edit:

Odpaliłem jeszcze raz komputer żeby sprawdzić czy może wtedy będę mógł odpalić ten plik, ale cały problem zniknął po restarcie, wiec problem rozwiązany i dzięki za pomoc.

Żeby nie było nieścisłości, ten błąd oznacza to że nie wszystkie dane zostały poprawnie sczytane z rejestru i niektóre klucze/wartości są już otwarte w innych procesach.

Czyli wynika z treści że restart to właściwy wybór. :slight_smile: