Log - infekcja wirusem lub trojanem [HijackThis v1.99.1] XP

Byłaby niewymownie wdzięczna, gdyby ktoś zechciał sprawdzić ten log i powiedział co trzeba usunąć :frowning:

Podłapałam jakiegoś wirusa, czy trojana i nie mogę się go pozbyć. :cry: Pomocy!

Nie trzymaj hijakca w TEMPie bądź innym katalogu tymczasowym - umieść go np. na pulpicie.

Użyj narzędzia SmitFraudFix (opcja 2). Potem sprawdź co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Foldery zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners oraz c:\rapport.txt

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222

Mam wyciąć od Rar$EX00.062\HijackThis.exe czy tylko samo HijackThis.exe?

Opcja druga, czyli Clean , tak? Nie trzeba najpierw użyć opcji pierwszej? Czy to już zrobiłam w Hijack’u?

Pytam bo się nie znam, a chciałabym to dobrze zrobić.

Rozumiem, że program wyświetli mi CO należy skasować? Tzn. ścieżki folderów itp. ?

Start => uruchom => %tmp% => będziesz miała hijackthisa w paczce .RAR bądź .ZIP. Przenieś ją na pulpit i rozpakuj. Paczkę będziesz mogła usunąć, a z pliku HijackThis.exe będziesz korzystać.

Ewentualnie pobierz jeszcze raz hijacka tylko tym razem na pulpit.

Tak.

Opcja pierwsza służy tylko do wyszukiwania syfu, a druga to automatycznego czyszczenia.

Zaś hijack pokazał jeszcze jeden szkodliwy program, z którym SmitFraudFix prawdopodobnie sobie nie poradzi dlatego będziesz musiała o będzie usunąć.

W czym?

W SmitFraudFix postępuj według wskazówek programu (potwierdzaj po wybraniu opcji 2).

W HijackThis pokażą się zarówno prawidłowe jak i szkodliwe wpisy. Masz usunąć te szkodliwe - te co podałem.

BARDZO, BARDZO, BARDZO dziękuję za pomoc :cmok1: Mam nadzieję, że wszystko uda mi się zrobić dobrze. Pozdrawiam :mrgreen:

Złączono Posty : 16.01.2007 (Wto) 19:42

Log po wykonaniu wspomnianych operacji

Jest ok, ale gdzie log z SilentRunners oraz zawartość pliku c:\rapport.txt ??

Czy masz jeszcze Nortona? Jeśli nie to poczytaj o jego skutecznym usunięciu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75075

Zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 580#578580