[LOG] Kilkusekundowe zawieszenia bez wzrostu poboru zasobów


(jedjur) #1

Zaobserwowałem sytuację, w której podczas korzystania z multimedialnych zasobów - filmy, gry, ok. 2-3 sekundowe zawieszenia wyświetlania obrazu, dźwięk działa prawidłowo. Pracuję na Asusie K72d z podwojoną ilością RAMu, Windows 7 z wyłączonymi aktualizacjami (po aktualizacjach miałem wrażenie, że działa jeszcze wolniej), sterowniki staram się aktualizować na bieżąco, mimo to mój problem wciąż występuje. Ostatnio w czasie oglądania filmu offline, Eset Smart Security pokazało mi komunikat o bezpośrednim ataku z określonego IP, ale w logach firewalla nie mogę tego znaleźć. Problem wystąpił również w trakcie pisania tego tekstu, litery pojawiły się dopiero po 3-4 sekundach. W zakładce wydajność w menadżerze zadań użycie procesora nie przekroczyło 10%, użycie ramu 1.68gb. Bardzo proszę o pomoc, gdyż taka sytuacja dość znacząco utrudnia pracę na komputerze, a sam nie mam na tyle dużej wiedzy, żeby sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.


(Acorus) #2

Odinstaluj Spybot - Search & Destroy.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(jedjur) #3

Witam. Bardzo dziękuję za te porady, wykonałem wszystkie ww. czynności. Jeżeli problem będzie pojawiał się nadal, zgłoszę się ponownie w tym temacie. Mam jeszcze pytanie: czy mogę zostawić program Malwarebytes Anti-Malware aktywny wraz z Eset Smart Security, czy nie będzie powodowało to jakichś problemów? Pozdrawiam!


(Acorus) #4

Możesz zostawić nieaktywny i od czasu do czasu nim przeskanować.