Log - problemy w LAN-ie

Sprawa wygląda w ten sposób - po uruchomieniu komputera, w nierównych odstępach czasowych (raz 3h, raz 10 minut) odcina mnie od sieci. Nie odpowiada ani brama ani DNS. Muszę wykonać restart, żeby wrócić… Podejrzewam, że może to być jakiś netcut, albo ktoś sobie sniff urządza… Komputer czeka format i sp2, ale czekam na procesor, więc zmuszony jestem na razie korzystać z niego w takiej formie… Zobaczcie w log, co tu jest źle…

wwdc, XP AntiSpy mam…

Nie wiem, czy to rozwiąże problem, ale na pewno jest do usunięcia. Wystarczy zahaczyć w HiJacku i wdusić Fix.

Problem może powodować jakaś aplikacja, dla której internet jest niezbędny do działania.

To jest sterownik do programu monitorującego pakiety, który przed chwilą zainstalowałem… Patrzyłem, czy nikt mi się nie dobiera do tyłka :evil:

Ale wywalę, w sumie już mi nie potrzebny :expressionless:

No nie wiem czy tak wystarczy fix checked wpisy 023 usuwa sie tak:

Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj i wyłącz proces Remote Packet Capture Protocol nastepnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz rpcapd => Ok i zresetuj komputer.

Nic wiecej w logu nie widać

Update:

Oczywiście ale powturze jeszcze raz ta wersja HijackThis ma buga (błąd) i bardzo czesto pokazuje wpis jako brakujący plik itp.

No dobra, ale nawias sugeruje, że ten plik już nie istnieje.

Fakt kuz5 , mój błąd.

Co to dokładnie za proces?

Heh… Włączam muzykę (Winamp, WMP) i net mi siada… Wyłączam - jest… Teraz wyłączyłem w/w proces i dopiero sieć wróciła. Znów brama nie odpowiadała a jak patrzyłem na ruch w sieci, aktywność była 0,2%… :?

NVIDIA Driver Helper Service

http://www.liutilities.com/products/win … y/nvsvc32/

Ja to zawsze wyłączam w usługach, ale nie słyszałem, aby było to zalecane powszechnie.

NVIDIA Driver Helper Service proces :stuck_out_tongue: tą usługę też można wyłączyć(w Usługach systemu) - śmiało :stuck_out_tongue:

Czysto już panowie? Od czasu do czasu wyrzuca mi monit o konflikcie IP w sieci… :expressionless: Ale to chyba nie jest możliwe ;/ Ale ja mam szczęście do komputerów ;] Dużo nowości, fajne errory…

Log czysty…

SP2 by się przydał.

Może to przez Twojego ISP te problemy?

Cześć boczi :slight_smile:

Wiesz, z nim mam duże problemy… Net dostarczany jest wyrywkowo, raz jest raz go nie ma :frowning: Oni tłumaczą się burzami i że zwrócą koszty… Ale i tak w poniedziałek będe musiał się do nich przejść, aby wyjaśnić sprawę… Bo mnie to irytuje :?

Ale oprócz tego dziwnym jest dla mnie fakt, iż po włączeniu czegokolwiek do słuchania muzy, net mi pada :expressionless: Czasami od razu, czasami po dłuższej chwili… Brama i DNS - pach!

A w firewallu (Kerio :wink: ) sprawdź, czy ten program ma utworzoną swoją regułę dla Internetu. Jeśli tak, zablokuj :?

Musisz się z ISP pokłócić, cóż.

Oczywiście że ma :slight_smile: W końcu to mój ulubiony program :slight_smile:

A jeśli chodzi o dostawcę… Chyba tak to się skończy niestety…

Chociaż mówią, że zwrócą pieniądze za dni, kiedy nie było internetu… Ale ja bym wolał mieć sieć cały czas :frowning: A nie - rozmawiam z kimś na GG, albo odpowiadam na posta - i nagle zonk :shock:

Dziękuję za sprawdzenie loga…