Log, spowoloniony komp, wind. sec. center wykrywa spyware

.Urochomilem dzisiaj kompa i wyskoczylo mi ostrzezenie z Windows Security Center o obecnosci spaware\adware. Sprawdzilem system Ad-Adware Se Personal, wykryl mi kilkanascie spyware, ktore usunal. Komp nadal chodzi bardzo wolno i caly czas wyskakuje mi info z WSC o spyware. Prosze o sprawdzenia loga

Log z HJ

Nie moge zrobic loga z SR poniewaz wyskakuje mi info ze dostep do hosta skryptow Windows jest wylaczony i za cholere nie moge go wlaczyc.

No ładnie - mamy rootkita.

Pobierz Gmer’a.

Teraz czynności będziesz wykonywał w Gmerze więc uruchom go, poczekaj chwilkę, kliknij na zakładkę >>> w celu otworzenia pozostałych.

  • w zakładce CMD z zaznaczoną podopcją CMD.EXE wklej:
  • w zakładce Procesy wybierz Zabij wszystko

  • będąc jeszcze w zakładce Procesy kliknij Pliki i skasuj pliki:

_zsk_zlu_zlope04hjiql^ibfxoi`y.exe

_zsk_zlu_zlope06crgcy`ejvpg^fyuk.exe

które znajdują się w folderze c:\windows\system32

  • w zakładce CMD z zaznaczoną opcją CMD.EXE kliknij Uruchom

  • wróć do zakładki Procesy , wskaż przez (trzy kropki) hijacka i usuń w nim poniższe wpisy (jeśli będą)

Teraz reset i po nim proszę pokazać komplecik logów

  • HijackThis

  • SilentRunners

  • dwa logi z Gmer’a przy takich opcjach:

  1. Zakładka Rootkit >>> Zaznaczone wszystko oprócz Pokaż wszystko >>> kliknij Szukaj >>> Czekaj cierpliwie aż skończy.

  2. Zakładka Rootkit >>> Zaznaczone tylko Usługi oraz Pokaż wszystko >>> kliknij Szukaj >>> Czekaj cierpliwie aż skończy.

Wkleilem do CMD ale po przejsciu do procesow i kliknieciu zabij wszystkie wszystko znika, zostaje tylko okno Gmer’a ale przestaje odpowiadac i nic nie moge dalej zrobic. Czy jest jakis inny sposob na zrobienie tego ?

Tak, powinno być - zostanie tylko okienko Gmer’a.

Cóż, czy po kliknięciu Zabij wszystko poczekałeś trochę? Bo program kończy wtedy (prawie) wszystkie procesy, które są uruchomione, a to może zająć trochę czasu (zwłaszcza gdy komp jest dość słaby).

3500 + 2GB RAMU, a chodzi jak 486, zrobie to jeszcze raz i poczekam dluzej.

Złączono Posta : 12.11.2006 (Nie) 22:30

Zrobilem wszystko tak jak pisales, oto logi:

Log z HJ:

Log z Gmer’a:

Niestety

W Gmerze:

  • w zakładce CMD >>> CMD wklej:

i kliknij Uruchom.

Wkleilem to do CMD, wszystko zostalo zamkniete a potem pojawilo sie info o blednych parametrach i niemozliwosci usuniecia pliku. Mozna coz z tym jeszcze zrobic ?

Wklej nowe logi z gmera

  1. Zakładka rootkit=>szukaj (bez zaznaczania opcji pokaż wszystko)

2.Zakładka rootkit zaznaczone tylko usługi i pokaz wszystko

Log nr 2:

Nadal jest to co wcześniej, zrób jak napisałem

Robilem to kilka razy ale za kazdym razem wyskakuja bledy:

DeleteKey: Parametr jest nieprawidlowy

DeleteService: Parametr jest nieprawidlowy

Wystapil blad w czasie kasowania pliku…

I musze zresetowac kompa

to wrzuć i jest Ok jak dalej to tak:

Znowu to samo info ale tym razem system sam sie zrestartowal, w logu nadal mam ten sam wpis o rootkit. Nie wiem czy to sprawka rootkita ale dopiero teraz zauwazylem ze mam na dyskach mnostwo plikow *.t, pozatym zzarlo mi kilka plikow *.exe

Cos czuje ze nie obejdzie sie bez formata…

Wystartuj do awaryjnego masz DAEMON Tools więc przystarcie systemu po logowaniu zapyta sie czy ładowac driver sptd.sys dasz ESC aby anulowac ładowanie.

Następnie w gmerze przejdz do zakładki usługi i znajdz wpisy które są problemem do usunięcia. Daj na nie prawym myszy i wybierz usuń. Zapyta się równiez czy usunąc pliki zgódz się ale moze byc nie powodzenie w usunięciu

Nastepnie przejdz do zakładki procesy i wybierz zabij wszystko.Wróc do zakładki cmd i wklej

DEL C:\WINDOWS\system32\MZU_DRV.sys

DEL C:\WINDOWS\system32:lzx32.sys

Po tym daj uruchom , powrót do zakładki procesy i daj restart. A przy okazji zobacz czy dasz radę zrobić log z opcji 1 co ci napisałem

Po restarcie pobierz ten programik REGSERCH (zapisz element docelowy jako) i daj na szukanie pe386 i wynik wklej na forum.

RegSrch nie moge uruchomic poniewaz wyskakuje mi info ze dostep do hosta skryptow Windows jest wylaczony.

Ualo mi sie zrobic log Gmer’em: zakładka rootkit=>szukaj (bez zaznaczania opcji pokaż wszystko):

Oto log:

Sciagnij to narzedzie http://www.symantec.com/avcenter/noscript.exe odpalić i zmienić z disable na enable. I teraz wyszukaj tym regserch

Loga robiłes w awaryjnym w tym nic nie widac to lepiej sprawdzić rejestr.

Caly czas mam to samo, skrypty sa wlaczone, ale zadnego nie moge uruchomic.

http://www.programmersheaven.com/downlo … nload.aspx

To sciągnij ten programik zaznacz wszystkie klucze (registry keys to serach) Zaznacz log Results to file i pokaż gdzie ma byc ścieżka zapisanego loga i wpisz pe386 w Value to serach for i enter. Podczas szukania jak cos znajdzie wybieraj OK . I po skonczeniu log wklej na forum

A jak znikneły te usługi rootkitów ??

RegSrch nic nie znalazl:

Rootkitow tez juz nie ma :slight_smile:

Ok no to dobrze :smiley:

Wklej do sprawdzenia log jeszcze z hijackthis pewno silent runners tez ci się nie uruchomi. Pokombinuj z tym narzedziem noscript może silent sie uruchomi zmieniaj pare razy z disble na enable i na odwrót

Jak nie pójdzie to daj log z gmera z zakładki autostart i zaznacz pokaż wszystko i szukaj i wklej na forum