Log z zawirusowanego kompa


(Db2524) #1

Witam! Mój kolega ma trochę zasyfionego kompa i Avast! cały czas mu sygnalizuje o wirusach. Podaję wam jego log i prosiłbym o pomoc.

http://wklej.org/id/14bd6f9d7c

Dzięki, pozdro!


(Leon$) #2

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

wpisy

usuń HijackThisem >> Fix checked

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry395642 ale nie włączaj

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako CFScript.txt (zapisz by ikonka CFScript.txt była obok ikonki ComboFix.exe) >> Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe

http://img.wklej.org/images/88953CFScri … iemoes.gif

Powinno rozpocząć się usuwanie

Potem log z usuwania Combofix

:slight_smile:


(Db2524) #3

Usunąłem mu powyższe wpisy z HijackThis. Potem chciałem ComboFix, ale robię mu to przez pulpit zdalny i w momencie startu ComboFixa mnie rozłącza. Kolega potem mówi, że był jest tylko komunikat Avasta!, że znaleziono konia trojańskiego i nic nie ma. On się na zna na kompach, więc chyba mu to zrobię jak się do niego wybiorę. Szukałem w C:/ czy nie ma jakiegoś loga w powstałym folderze, ale nie znalazłem nic. A plik tekstowy, który mi kazałeś zrobić zniknął po tym. Potem jeszcze uruchomiłem samego ComboFixa i sytuacja się powtórzyła. Może zrobić to bez Avasta!?


(Leon$) #4

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86306&st=0&p=395642entry395642

dla tego nie możecie tego wykonać

Start >> wyszukaj >> ComboFix.txt

:slight_smile:


(Db2524) #5

Ja już kiedyś robiłem czyszczenie ComboFixem u siebie z Avastem! i przeszło bez problemów, a u niego dało się zapisać na dysk i uruchmić, a dopierio potem mnie wywalało. Ale jutro spróbuję jeszcze bez Avasta!.