[LOG} zawirusowany komputer sys. nie uruchamia się

Cześć :slight_smile:

mam problem z kompem wujka ;]

system jest maxymalnie zawirusowany jest komunikat “your computer has infected” firewar systemowy xp wyłączony avasta też wyłączyło …

nie da sie uruchomić normalnie systemu …

tylko w trybie awaryjnym można uruchomić system

poniżej log

p.s. pierwszy raz widźe tak zasyfiały komp :o

jeśli to możliwe proszę o w miare szybką pomoc gdyż nie będe siedział u wójka wieki :stuck_out_tongue:

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Użyj narzędzia SmitFraudFix (opcja 2). Potem sprawdź co będzie z tego co wskazałem poniżej i usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Pliki i foldery zaznaczone usuwasz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners oraz c:\rapport.txt

nie idzie tego usunąć :? wyskakuje kominikat że jakiś program z tego korzysta i nie da się wywalić tego ;/

oprócz tego coś na maxa korzysta z neta

a system,u nadal nie da sie odpalić w niormalnym trybie … bo sie resetuje i tak w kółko :?

nowy log

oraz

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system32\rpcc.dll

Klikasz X czerwony i restart kompa.

W trybie awaryjnym start => uruchom => cmd => w konsoli, która się otworzy wpisz:

RD /S /Q "C:\Documents and Settings\marek1\Ustawienia lokalne\Temp"

Usuń w hjt.

Potem nowe logi. Tylko nie zapomnij wkleić z Silenta.

zrobiłem tak i …

f4b6c9c1d17af6fam.jpg

Złączono Posta : 13.12.2006 (Sro) 23:00

nowy log

Czysto :slight_smile:

Uzyj tego narzędzia -> http://www.idg.pl/ftp/pc_9705/ATF.Cleaner…html i oproznij nim wszystkie TEMPy :slight_smile:

jeszcze log z silenta

Panel Sterowania -> zaplanowane zadania -> usuń z niego te wejścia:

Poza tym już ok :slight_smile:

adam9870 Bieniol

dzięki wam chłopaki za pomoc :slight_smile: już jest znacznmie lepiej ale …

systemowego firewala dalej nieda sie odpalić …

menadżer zadań nadal pokazuje minimalne zużycie sieci pomino iż nic nie powinno raczej z niej korzystać np u mnie na kompie gdy nić niepobieram czy nie otwieram stron www to niewykazyje żadnego zużycia sie oto screen

d779fc5b7adbe5a1m.jpg

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

no już wszystko wróciło do normy jeszcze raz dzięki za pomoc :slight_smile: