Logi CF i HJT - komputer nie wyłącza się


(A Bilecki) #1

witam.

jakiś czas temu zdarzyło mi się, że komputer po wybraniu start\wyłącz komputer\wyłącz nie wyłączył się. może nie najmądrzej, ale zrobiłem reset. zapomniałem o sprawie. jednak od kilku tygodni taka sytuacja zaczęła dziać mi się już regularnie, co którąś tam próbę wyłączenia komputera. przejrzałem działające procesy, jedyną nieznaną mi aplikacją było googletalkplugin.exe - nie instalowałem żadnych wtyczek Google do FF, ani do Chrome, którą miałem zainstalowaną kilka miesięcy temu testowo.

po zatrzymaniu googletalk komputer wyłączał się już bez problemu. tymczasem od kilku dni komputer po uruchomieniu zaczyna pracę od wyświetlenia takiego komunikatu:

schowek1y.th.jpg

nie majstrowałem nic przy ustawieniach avasta, którego używam, komunikat nie dotyczy raczej jego, bo po kliknięciu OK lub zamknięciu okna, avast nadal działa. nie wiem co to za "security" i o co biega z tym wyłączaniem, więc proszę o przejrzenie logów Hijack i Combo.

http://www.wklejto.pl/31103

http://www.wklejto.pl/31104


(Leon$) #2

Wylecz pendriva lub kartę pamięci http://www.softpedia.com/get/Security/S ... Tool.shtml

Flash Disinfector http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry369724

lub format

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako CFScript.txt (zapisz by ikonka CFScript.txt była obok ikonki ComboFix.exe) >> Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe

Powinno rozpocząć się usuwanie

Potem log z usuwania Combofix

:slight_smile:


(Danielm86) #3

Wywal to z autostartu:

Zainstaluj firewalla np Zone Alarm

pozamykaj porty programem Windows Worms Door Cleaner