[logi] Powolna praca komputera, dnschanger?


(Elokedziorek) #1

Mam zainfekowany komputer, wszystko działa jakoś strasznie tak mozolnie, do tego co jakiś czas wyskakują jakieś okna z przeglądarki z jakimiś reklamami, typu, że niby coś skanuje mój komputer, który jest zainfekowany i należy zakupić jakieś spyanty bla bla oprogramowanie. Inna sprawa to manipulowanie wynikami wyszukiwarki google (m. firefox), jestem zazwyczaj automatycznie przekierowany na jakieś inne strony reklamowe, zamiast tych, które wybieram, wyczytałem na internecie i być może jest to trojan dnschanger? Nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić, format nie wchodzi w grę. Nie posiadam żadnego programu antywirusowanego ani firewall, system windows xp profesional.

Parę dni temu skanowałem komputer mks vir online, usunęło niby jakieś 2 typu szkodliwego oprogramowania, ale za wiele nie pomogło. Chciałem teraz zrobić log z hijackthis, lecz nie mogę, gdyż przy instalacji wyskakuje komunikat 'instalation directory must be on a local hard drive' nie pomaga instalacja ani na /C ani na /D. Następnie wykonałem skan Silent Runners. Oto log po skanie http://wklej.to/EifGU . Po tym chciałem użyć programu ComboFix, lecz przy wykonywaniu kroku 2 przywiesza się i po odczekaniu 10,15,20 minut nie ma żadnych akcji. Następnie użyłem SmitfraudFix w trybie awaryjnym, oto raport http://wklej.to/oFMxb . Jeszcze raz ponowiłem ComboFix, lecz bez zmian to samo. Na forum według instrukcji wykonałem dodatkowo log z OTL oto one OTL.txt: http://wklej.to/WvCHS Extras.txt: http://wklej.to/qapk3 .

Z góry dziękuję za wskazówki,

pozdrawiam Michał.


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt .Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.htmlhttp://www.speedyshare.com/files/30067579/UsbFix.exe

Kliknij w nim na przycisk “DELETION” (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.


(Elokedziorek) #3

Skanowanie OTL tak po prostu, czy tak jak w instrukcji na foum wklejając tych kilka wierszy na dół z zaznaczeniem infekcja lop i purity ?

/Edit

Pierwszy log z OTL http://wklej.to/lj4LS, skanowanie http://wklej.to/TVBmb , skanowanie wg. instrukcji na forum z opcją skanowania lop+purity

log: http://wklej.to/syMBX


(Acorus) #4

Uruchamiasz OTL.Wklejasz podany cały skrypt w okno (Własne opcje skanowania/Script) i opcja Wykonaj skrypt


(Elokedziorek) #5

i jeszcze log usbfix http://wklej.to/e3osL


(Acorus) #6

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Pokaż log z Kasperski TDSSKiller http://support.kaspersky.com/downloads/ … killer.zip

Jak program coś znajdzie wybierz Skip.


(Elokedziorek) #7

przez nieuwagę, nie wykonałem tego tak jak mi poradziłeś, zrobiłem skan wyszukanych zostało kilka threats, w tym jeden niebezpieczny, reszta była w standardzie skip, a ten jeden delete, więc go usunąłem i zrobiłem reboot komputera, po czym jeszcze raz scan i oto log http://wklej.to/3WGnE . Dodam, że po wykonaniu tych wszystkich kroków jest już lepiej, lecz przy uruchamianiu komputera, gdy wyświetla się pulpit mam teraz takie trzy charakterystyczne dzwięki ‘bip’ z komputera.


(Acorus) #8

Pokaż nowy log z OTL.


(Elokedziorek) #9

OTL.txt http://wklej.to/UNhgR

Extras.txt http://wklej.to/BI5zx


(Acorus) #10

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html


(Elokedziorek) #11

po wykonaniu skryptu: http://wklej.to/b9Awu

Dodane 13.11.2011 (N) 16:10

Dr.WEB odnalazł 9 wirusów, usunął/wyleczył.

Dodane 15.11.2011 (Wt) 12:07

w dalszym ciągu przy włączaniu komputera słychać trzy charakterystyczne bipy ( dzwięki ) z jego wnętrza ( nie z głośników )


(Spandau) #12

Proszę podać raport DrWeba - co usuwał - leczył

Proszę pobrać ponownie Combofixa (jest to konieczne) i zastosować się do instrukcji http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc … -combofix/ Po pobraniu programu proszę wejść w tryb awaryjny windows i uruchomić program dwuklikiem Jak się uda i program zakończy skanowanie proszę podać raport na forum