Logi. Problem z wyskakującymi reklamami


(Bartex952) #1

Witam! Otóż problem jest następujący: Przez swoją głupotę i nieuwagę pobrałem z niepewnego źródła jakiś plik (już nie pamiętam jaki). Zachowując chociaż trochę rozwagi przeskanowałem plik antywirusem (Avira) jednakże nic nie wykryło. Odpalam, i Avira zaraz poinformowała mnie o obecności wirusa. Avira zrobiła swoje, plik usunąłem, kosz oczyściłem. Nie wiem, czy to ma coś wspólnego z tym, ale jakiś czas temu (w celu powspominania starych czasów) zainstalowałem grę "Kozacy". Płytki oryginalne pożyczyłem od kolegi. Avira (podczas instalacji) wykryła trojana (którego zignorowałem, gdyż obecność wirusa na płytkach była nieprawdopodobna). Od kiedy pobrałem ten nieszczęsny plik, to gra, co ok. 3 min. minimalizuje się, a czasami, podczas zwykłego użytkowania muzyka z gry włącza się (wyłączenie muzyki w opcjach załatwiło sprawę). W dodatku, z przeglądarki IE (którą mam zainstalowaną, ale z której nie korzystam) zaczęły wyskakiwać co jakiś czas reklamy gier on-line itp. W trakcie pisania wiadomości, na GG, bądź np. tego posta, co chwilę okno, przechodzi, jakby na drugi plan, jakby za chwilę coś miało się otworzyć. Wtedy muszę klikać ponownie w pole pisania, aby móc kontynuować pisanie. Komputer przeskanowałem SpyBotem. Wykrył parę szkodników, które od razu unieszkodliwiłem. Następnie, za poradą kolegi, przeskanowałem kompa programem Doctor Web, który też wykrył jakiegoś szkodnika. Mimo wszystko okna wciąż się pojawiają.

Logi HJT

OTL

Extras

Proszę o pomoc.


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj Spybota,Softonic-Eng7 Toolbar,Yahoo! Toolbar,free-downloads.net Toolbar,Ask Toolbar,DAEMON Tools Toolbar.


(Bartex952) #3

Na pulpicie pojawiły mi się dwa pliki: 20080223231428.m2ts.ini oraz photothumb.db

Tekst z pierwszego pliku: http://wklej.org/id/488720/

Po uruchomieniu drugiego UltraDeFrag defragmentuje mi dysk... o.O

OTL po usunięciu: http://wklej.org/id/488734/

Programy już usuwam.

Edit: Programów: Softonic-Eng7 Toolbar,Yahoo! Toolbar,free-downloads.net Toolbar,Ask Toolbar nie mogę usunąć. W części pojawia mi się informacja: Nie można odnaleźc określonego modułu. Gdy próbuje ponownie usunąć, pojawia mi się coś takiego: Could not open INSTALL.LOG file. Jeśli chodzi o Yahoo, to pojawia mi się, że nie mam uprawnień do usuwania tego.


(Acorus) #4

W porządku.W OTL użyj opcji Sprzątanie .Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware.

Miałeś odinstalować Spybota.


(Bartex952) #5

Spybota odinstalowałem zaraz po skanowaniu. Zaraz przeskanuje kompa Malwarebytesem. Od razu mówię Wielkie Dzięki! Okienka zniknęły wszystko jest w normie. Wielkie dzięki! :slight_smile: Wiszę Ci zimne piwo :slight_smile:

-- Dodane 08.03.2011 (Wt) 19:37 --

Co do Malwarebytes'a http://wklej.org/id/489230/

Szkodniki, które wykrył mogę spokojnie usunąć?