Logi w Kerio - pytanie

Mam pytanie odnośnie Kerio - kiedy nastąpi atak na komputer w zakładce statystyki wyświatla się ich liczba - ataki są podzielone na priorytety :). Jednak po ponownym uruchomieniu komputera liczby znikają i licznik jest wyzerowany :shock: w czym tkwi problem :?: a może to normalne :?:

Ja nie mam zakładki statystyka… Są Logi i ostrzeżenia :slight_smile:

Zrób screena okienka, o które Ci chodzi.

keriologi0hy.th.jpg

Teraz jest tam liczba informująca mnie o ilości ataków i ich stopniu zagrożenia jednak restart sytemu powoduje utratę tej liczby / tych liczb w zalezności od ilości ataków która nastąpiłą między restartami :slight_smile:

U mnie zawsze się zerowały. Tutaj.

Bo wszystko masz zapisane:

Logi i ostrzeżenia -> Logi

Na dole wybierz NIPS i masz dokładnie co i jak.

Czyli to normalne że te statystyki się resetują :?: - logi informujące o zdarzeniu są cały czas - jednak liczby w statystykach ulegają destrukcji :shock:

U mnie tak było od poczatku :wink:

Nie wiem, czemu tak się dzieje… Ale jakoś mnie to nigdy nie interesowało. Nie to jest najwazniejsze :wink:

U mnie w jakiejś starej wersji Kerio - jeszcze tej przed Kerio Sunbelt - inf. o atakach były liczbowe - czasem razem miałem po kilkaset ataków w danej grupie (magia neo :P) Jednak od niedawna (zmiana Kerio na to promowane przez Sunbelt) zauważyłem znikanie tych cyferek … jednak jak widzę nie ma to wpływu na pracę zapory :slight_smile:

Dzięki wielkie squeet za zainteresowanie tematem i rozwianie wątpliwości :slight_smile: