Login i password po instalacji linuksa - pytanie

Witam

Postanowiłam zainstalować sobie dystrybucję Linuksa Feora Core 6 na Microsoft Virtual PC. Instalacja przebiegła poprawnie (bez trybu graficznego). Nastąpił reboot, prawidłowo się załadowało. Ale… pokazało się okno

beztytuuhe2.jpg

nie wiem jaki login wpisać (potem prosi o password)

żadnego liginu i hasła nie zakładałem. jak rozwiązać tą sytuację?

Spróbuj może jako login - root, a hasło - pozostaw puste.

Na pewno nie pytał cię instalator o login i hasło?? Może teraz musisz wpisać login i hasło, które sobie wymyślisz? Spróbuj wpisać login root, a hasła w ogóle nie wpisywać.

Niestety

abcju9.png

możliwe, że dopiero “prosi” Cię, o utworzenie konta, wówczas w login w pisz root, a hasło sam wymyśl (będziesz musiał je potwierdzić).

Nie da rady. Próbowałem tak. W polu password w ogóle nie da rady nic wpisać (kursor się nie przesówa)

Gdy uruchamiam virtual pc, zaczyna się tym oknem

beztytuu2hs2.jpg

potem ładują się elementy linuksa a na koniec to ‘‘słynne’’ okno z login i password

Z tego co wiem to w polu ‘password’ nie zobaczysz ani gwiazdek, kropek czy in., dlatego musisz wpisywać “na czuja”.

Możliwe, że przeoczyłeś wpisywanie loginu i hasła podczas instalacji.

Niestety nie mam jak Ci pomóc sprawdzając empirycznie (nie mam Fedory, a i komputer za słaby na emulacje).

Nie przeoczyłem, po prostu zostawiłem te pola puste (nie chciałem zakładać hasła

Tak ale kursor powinien sie przemieszczać a on w ogóle się nie przesówa

To do czego chcesz się logować?? Zainstaluj na nowo i utwórz konto z hasłem!

Właśnie nie powinien. Po prostu pisz, Linux w ten sposób ukrywa hasło.

Dobrze. Zainstalowałem ponownie. Wpisałem login i password ale wyskoczyła mi kolejna linijka

nie wiem co tu wpisać

Próbowałem przejść w tryb graficzny ale nie da rady.

Teraz 2 pytania.

  1. Czy brak możliwości przejścia w tryb graficzny może być spowodowane zbyt małą pamięcią ram przydzieloną podczas emulacji? (przydzieliłem 128)

  2. Czy jeśli zainstaluje fedore na procesorze 1,8 i ram 256 to system będzie chodził w miarę szybko?

do przejścia w tryb graficzny, musisz mieć zainstalowane X.org

wystarczy wpisać albo X albo startx

ale dziwię się że takie coś się pojawia, w końcu fedora core domyślnie instaluje gnome i menedżer logowania gdm, więc takie tekstowe pole do logowania nie powinno się pojawiać …

Skoro startx nie działa to musiałaś nie zainstalować iksów.

Iksy się zainstalowały, całe środowisko GNOME na 100%. Być może ramu za mało, dlatego ponawiam pytania