Logitech x-540 i wieża jako 7.1 pod sound blaster augidy

(Furman005) #1

Witam,

posiadam głośniczki logitech x-540 i wieże 2.0, pytanie czy mogę podpiąć to razem jako 7.1 pod kartę sound blaster augidy. Pod zintegowaną działa, ale po podpięciu do SB augidy już nie. W karcie zintegrowanej mam 7x jack w SB tylko 4, jednak na wszystkich stronach, jak i w opcjach jest napisane, że ta karta obsługuje 7.1. Oczywiście w opcjach jest coś napisane na ten temat więcej tzn. które wejścia są od czego, ale nie mogę się w tym połapać, sterowniki mam nieoficjalne, ale to dlatego, że na oficjalnych do 2.1 było max, na tych 5.1 śmiga bez zarzutu (załączę screena z opisem wejść/wyjść w opcjach). Wiecie może jak podłączyć wszystko, żeby uzyskać 7.1 i cz w ogóle jest to możliwe??

opcjesbopiswejiwyj.jpg

Jak do ciemno niebieskiego jacka podłączę mikrofon, to działa, ale w komórce też mam jacka podzielonego na 3 części i może tu jest to samo (nie znam się na tym ;] )

12876296.jpg

Jak widać na tym screenie w opcjach jest możliwość wyboru 7.1

(Pharun) #2

Powinno działać samo, poza tym coś mi się dziwne wydaje że karta wszędzie ma napisane że obsługuje 7.1 a sterowniki działają max 2.1... rozwiń tę myśl bo chyba czegoś nie łapię. Zastanawiam się też dlaczego chcesz się przenieść na SB A skoro na zintegrowanej karcie Ci działa bez problemu? Aż tak dobra ta wieża jest że będziesz czuł taką różnice w dźwięku? No i ostatnie - masz błąd ortograficzny w temacie - piszemy WIEŻA a nie WIERZA i Sound Blaster AUDIGY a nie AUDISY - czytaj swoje posty po 2-3 razy aby unikać literówek (których w treści posta też masz kilka...)

(Furman005) #3

Sorka za literówki, a co do sterowników, to nie są w pełni kompatybilne z windowsem 7. To znaczy, że na XP czy Viście na oryginalnych sterownikach wszystko śmiga, ale już w przypadku win 7 trzeba się troszkę napracować i zainstalować nieoficjalne. Kartę SB Augidy mam już kupioną, siedzi w kompie i mogę Ci powiedzieć, że różnica naprawdę jest. No przede wszystkim to funkcja CMSS-3D, która "robi" dźwięk przestrzenny z dźwięku stereo, przydatne przy starszych grach, ale sam dźwięk brzmi lepiej. Po prostu nie mogąc podłączyć całości jako 7.1 pod SB Augidy, podłączyłem to pod zintegrowaną, na której jest, jak pisałem 7 jacków (nie wiem ile wyjść/wejść).

W takim razie możesz mi powiedzieć, jak podłączyć cały zestaw, tzn. "którego jacka w którą dziurkę".

(Pharun) #4

Zazwyczaj działa po kolorach, ale jeżeli nie to jedyne wyjście to próbować na czuja i żonglować wtyczkami - niestety taki urok nieoficjalnych sterowników że mogą po prostu nie działać i tyle. Albo poczekaj kiedy wyjdzie oficjalny sterownik, albo wróć na XP/Vistę. Skoro działało Ci wcześniej to znaczy że jest to ewidentnie kwestia sterownika i może się okazać że mieszanie wtyczkami nic nie daje i koniec. Tutaj cuda-wianków nikt Ci raczej nie wymyśli. Chociaż dziwi mnie że sterownik z Visty nic nie daje - są to tak bliźniacze systemy że nie powinno być problemów.