Logowanie jako admin w viście

Witam! chciałbym zalogować się jako admin w Viście ale nie bardzo wiem jak to zrobić (musze wykonać kilka operacji które wymagają uprawnienia administratora)

W Microsofcie doszli do wniosku, że do codziennych operacji przeciętnemu użytkownikowi nie potrzeba uprawnień administratora i na etapie projektowania w Windows Vista zaszczepiono UAC (może i wpłynęło to na bezpieczeństwo, ale użytkownika potraktowano jak przysłowiowego debila). Rozwiązania są dwa - wyłączyć całkowicie UAC albo uruchamiać program przez PPM -> Uruchom jako administrator.

chcę zmodyfikować pewien plik w system32 (wkleić i zamienić), alemimo wyłączenia UACa, dalej nie mam uprawnienia ;/, mimo że mam niby konto administartora…

Żeby zalogowac sie jako Administrator musisz aktywować to konto wpisując w cmd polecenie:

net user Administrator/active:yes

Aby schować konto Admina wpisujesz to samo, tylko na końcu

/active:no

Nie chodzi o to, że nie masz uprawnień, tylko że ów plik jest zapewne używany przez system.

Rozwiązanie masz tutaj: podmiana-plikow-systemowych-t340850.html

niestety nie pomogła ani jedna, ani druga porada :(, zamierzam podmienić plik : wmploc.dll , ale za każdym razem mam komunikat o braku uprawnień ;/