Logowanie jako administrator wymaga hasla

Założylem konto Administratora wg. procedury C/windows/system32>net user administrator /active:yes

Przy logowaniu do systemu rzeczywiście jest moje konto i konto administratora.

Problem polega na tym,że na konto administratora nie mogę zalogować się ponieważ wymaga hasła.

Zadnego hasla nie ustanawialem.Jak mam rozwiazac problem.

Próbowałeś pole z hasłem zostawić puste?

ryszard11 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jeśli masz jeszcze inne konto administratora, to wystarczy z poziomu tego konta ustawić nowe hasło dla konta Administrator i będzie po problemie.

@ Radek68 Twoja rada okazała się skuteczna.Dzięki

Pytanie dodatkowe : w jaki sposób przejąć uprawnienia administratora na moim koncie i likwidując jednocześnie konto Administrator

Być może temat byl już poruszany,lecz mam problem z odszukaniem zagadnienia na forum.

System to Windows Home premium 64-bit

Konta Administrator lepiej nie likwidować, gdyż ma większe uprawnienia, niż każde inne konto z uprawnieniami administratora (w Windows XP nie było takiego rozgraniczenia). Można albo je wyłączyć, albo zmienić nazwę i wtedy po prostu dalej będzie kontem Administratora, ale z inną nazwą. W wersji Professional robi się to prosto, w zasadach grupy, które są niedostępne w Home, jeśli zechcesz zmienić nazwę spróbuj rozwiązania z poniższego linku (ang.):

http://www.911cd.net/forums/index.php?showtopic=23638

czyli:

wmic UserAccount where Name=”Administrator” call Rename Name=”nowa-nazwa”

ale tu więcej nie pomogę, bo nigdy tego nie robiłem.

Otóż po co korzystać na co dzień z konta z uprawnieniami admina?

Lepiej konto z którego korzystasz troszkę zdegradować do “użytkownika standardowego”. Bezpieczeństwo zwiększy się znacznie.

Nigdy nie wiadomo co tam za zło w sieci czyha…