Logowanie na konto Administrator-jak?

witam jak sie zalogować na konto Administrator? W xp w eranie logowania wystarczyło wcisnąć ctrl+alt+del+del i wpisać w okienku logowania Administrator i hasło jeśli było, a jak w viscie?

Od razu uprzedzam pytania typu : "czemu chcesz sie zalogować, po co "itp…chcę poprostu wiedzieć jak to sie robi

Osobiście nie ma potrzeby logowania się w Windows VISTA na konto administratora. Użytkownikowi nadajesz uprawnienia administratora, ale windows i tak będzie domyślnie ograniczał dostęp. Więc jak jakaś aplikacja wymagać będzie takich uprawnień Windows będzie domyślnie monitował o wyrażenie zgody. Dodatkowo można każdy program odpalić jako administrator (prawy przycisk i opcja “run as administrator”)

A tak ogólnie:

“Control Panel”, dalej “User Accounts”, “Change Your Account Type” i tam wybierasz “standard user” lub “administrator”

W polskim programie Sunrise Vista Konfigurator masz taką opcję:

th_41244_admin_122_616lo.JPG

DOWNLOAD: http://www.cwindows.org/viewpage.php?page_id=35

Po zastosowaniu tej opcji uruchom ponownie komputer, a na ekranie pokaże się twój login plus dodatkowy “Administrator”.

W Viście domyślnie konto administratora jest wyłączone. Wejdź w zarządzanie użytkownikami w zarządzaniu komputerem, włącz konto i będziesz mógł się zalogować.

Ja mam tak skonfigurowany system, że domyślnie pracuję na koncie użytkownika, a akcja wymagająca praw administratora wymusza podanie hasła do tego konta właśnie. I takie coś polecam, czasem denerwujące ale bardzo bezpieczne.

Wyłączenie domyślne konta wbudowanego jest świetnym pomysłem, wreszcie się przez sieć nie będzie można włamać podając znaną zawsze nazwę użytkownika oraz - bardzo często - puste hasło.

ok, thx wszystkim za odpowiedzi.

Ja pracuje na viscie z uprawnieniami Administratora i włączonym UAC dopiero 1pełny dziń (wczoraj wieczór instal.) i już mnie denerwuje UAC, ale zw. z tym że nie mam antivira na viscie mam go włączonego.

gdie jest to zarządzanie użytkownikami w zarządzanui komputerem bo nie znalazłem?

http://library.winmyths.pl/images/compmgmt.jpg <- o tutaj

I UAC faktycznie może być denerwujący, ale tylko przy początkowej fazie po instalacji systemu gdy jeszcze coś trzeba ciągle konfigurować. Potem już prawie do pracy nie jest potrzebny.

Zachęcam do nie wyłączania UAC, po coś to jednak wprowadzili… bo ludzie wyłączają, a potem się skarżą, że ten Windows to dziurawy i niebezpieczny.