Logowanie na strony szyfrowane i kamerką

Witam.

Od ponad tygodnia mam problem z zalogowaniem się na pocztę onetu [strona ‘stoi’ w miejscu podczas logowania] oraz na 24.playmobile [wyskakuje strona z napisem ‘podana strona nie istnieje’]. Myślałam, że jest to kwestia stron szyfrowanych, ale na strone banku mogę się zalogować bezproblemowo. Dodatkowo- co z problemem wiążę kamerką internetowa wg komputera działa poprawnie lecz w podglądzie jest czarne pole. Szukałam w internecie podobnych problemów - i jeśli chodzi o opcje internetowe, javę - wszystko działa tak jak w solucjach. Dodam, że gg i skype oraz inne strony [np. poczta na gmail] działają poprawnie. Jedynie jeśli chodzi o javę [najnowsza wersja] to podczas próby zmiany opcji wyskakuję błąd zw. z przeglądarką [tu-mozilla]. Próbowałam odinstalować i zainstalować na nowo, ale nie potrafię nawet z pomocą dla mnie dość niezrozumiałych instrukcji napisanych językiem informatycznym.

Korzystam z 4 przeglądarek-internet explorer, chrome, mozilla, opera. Na żadnej logowanie na poczcie.onet i 24.playmobile nie udaje się. Internet mam bezprzewodowy i przez pierwsze 2 dni logowanie powodziło się. Potem pojawił się probolem. Być może to moja wina, możliwe że zmieniłam jakieś opcje…czy coś zainstalowałam. Jednak jedyną rzeczą którą zainstalowałam do momentu wystąpienia błędu to Lizardtech [podczas instalacji wystapił błąd, który zignorowałam-chodziło chyba o brak kompatybilnosci z Vistą-której używam], ale pliki otwierają się raczej bezproblemowo. Podczas włączania Azureusa, który działa z javą, wyskakuje błąd java.lang.ClassNotFoundException :org.gudy.azureus2.ui.swt.Main .

Próbowałam przywracania systemu, ale czas wstecz był za krótki i problem i tak występuję.

Serdecznie proszę o pomoc, proszę zważyć na to że jestem kompletnym laikiem,

pozdrawiam