Lokata w banku

Co znaczy zapis: w maksymalnej liczbie w poniższym zdaniu z regulaminu założenia lokaty:
Minimalna kwota „E- LOKATY - BS” wynosi 1.000 PLN (jeden tysiąc złotych). Maksymalna
kwota lokaty nie może przekroczyć: 100.000,00 PLN w maksymalnej licznie: 5 sztuk.

Czyli w końcu max. kwota to 100k czy 500k.?

Wychodzi że można mieć 5 lokat po maksymalnie 100k pln na każdej = 500k pln dla jednego klienta.
Z tym że ta promocja to już chyba minęła…?

Jest jeszcze ta promocja - tylko nie wiadomo co lepsze oprocentowanie stałe czy zmienne w dzisiejszych czasach? Jeśli anuluje się lokatę przed końcem umowy to jest jakaś kara finansowa czy tylko po prostu tracę odsetki i nic nie zyskuję?

Przeczytaj regulamin, z reguły przepadają odsetki i żadne dodatkowe kary nie są naliczane. W regulaminie na pewni znajdziesz takie informacje. Co do rodzaju oprocentowania to nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi, bo nikt nie zagwarantuje Ci czy te w przyszłości będą rosły czy malały.
Sam nigdy nie byłem zwolennikiem lokat, wychodzę z założenia że osoba zaradna potrafi więcej zyskać inwestując te pieniądze w inny sposób - szczególnie niewielkie kwoty rzędu 1000-10000 zł. Bank przez rok obraca kasą, inwestuje ją, zarabia krocie, a na koniec roku wypłaca grosze.

Jak wyglądają % te odsetki w skali roku dla oferty, którą jesteś zainteresowany?

No tak mniejsze kwoty to wychodzi niewiele, ale już rzędu kilkuset tysięcy to w skali roku to już nie takie znowu grosze. Oferta, która mnie interesuje to roczna lokata 6,5%.

Są kalkulatory lokat wszystko ładnie pokazane procenty czas trwania i ile zarobimy. Trzeba odjąć koszty manipulacyjne banku ja mam przynajmniej tak.