Looking glass jako domyślne środowisko graficzne

Witam! ostatnio natknąłem się się na pulpit 3D firmy sun. dowiedziałem się, że można nim zastąpić domyślne środowisko graficzne np. gnome :stuck_out_tongue: teraz pytanie jak to zrobić ?? otóż ściągnąłem już wszystkie pakiety oraz plik mega bungle, który jest z rozszerzeniem .bin

może mi ktoś krok po kroku napisać, jak to zainstalować (plik .bin) bo ubuntu mam dopiero kilka dni… w instrukcji instalacji jest napisane, że muszę użyć polecenia sh, ale ono nie działa na ten plik :confused:

takie coś mam w konsoli…

aha, zapomniałbym :stuck_out_tongue: tu macie link do instrukcji: https://lg3d.dev.java.net/lg3d-getting- … stallation

a tu link do strony projektu: http://www.sun.com/software/looking_glass

proszę o szybką odpowiedź bo jestem ciekaw jak to wygląda z poziomu linuksa, bo na windowsie perfekcyjnie śmiga :smiley: ale na windowsie można uruchamiać tylko komponenty zawarte w tej aplikacji, a na linuksie wszystko :smiley:

Spróbuj tak:

chmod +x /home/czajo/pulpit/lg3d-rc1-1-0-0-linux-i686-0612141317.bin

cd /home/czajo/pulpit

./lg3d-rc1-1-0-0-linux-i686-0612141317.bin

dzięki, poszło…

ale teraz chcę to skopiować do /usr/share ale jak wchodzę do tego folderu przez przeglądarkę plików to opcja wklejenia jest nieaktywna :stuck_out_tongue:

muszę skopiować /tmp/lg3d (cały ten folder) do /usr/share

jak to zrobić poleceniem ??

EDIT: użyłem sudo nautilus i poszło :smiley:

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 17:49 został dopisany post przez Czajo

teraz mam takie coś… co dalej ??

dodam, że po tej operacji nie mogę już instalować żadnych pakietów… :confused:

jak to można naprawić ??

Spróbuj może

sudo apt-get install -f

ten pakiet ja mam cały czas na pulpicie

a jak można dać te uprawnienia, co były w logu w moim wczęśniejszym poście ??

Nie jestem znawcą Linuksa i nie wiem co powoduje błąd przy apt-get install -f. Jeśli nie możesz instalować pakietów, to nie zainstalujesz lg3d-core… Kiepska sytuacja. Zamieściłeś posta na forum Ubuntu??

PS.

Ja bym tak nie radził kombinować z tym środowiskiem od Suna. Jest mało spopularyzowane i mogą być problemy z supportem (firmowym i normalnych userów). Co ci się nie podoba w Gnome?

gnome też mi się podoba, ale jak próbuję ustawiać compiza to mi nie wychodzi… :confused:

poza tym zainstalowałem sobie to na windowsie (ale jako osobną aplikację) więc ona już mi nie otworzy programów z windowsa, a wersja pod linuksa pozwala otwierać wszystkie zainstalowane komponenty systemu

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 18:35 został dopisany post przez Czajo

dodam, że innych pakietów nie mogę też zainstalować… jak można przywrócić poprzednią sprawność systemu ?? czy jest moze jakieś podobne narzędzie do windowsowskiego przywracania systemu ??

W dniu 29.04.2008 , o godzinie 19:01 został dopisany post przez Czajo

z tamtym poniekąd se poradziłem :stuck_out_tongue:

z loga zostało mi tylko:

Jak zostało dodane do gdm session to naciskasz alt +ctr+backspace i w oknie logowania naciskasz f10 klikasz na zmień sesje i wybierasz lg3d/looking-glass czy jak tam to się będzie nazywało.

oki, ale mimo wszystko nie mogę instalować pakietów… jak to można rozwiązać?? i teraz jeszcze taki problem, że dysków ntfs nie zamontowało :confused:

Zainstaluj pakiet ntfs-3g.

teraz zamontowało bez problemu i obeszło sie bez instalacji ntfs-3g :stuck_out_tongue:

ale pakietów nie mogę dalej instalować… czy da się to jakoś łatwo naprawić, czy lepszym rozwiązaniem będzie zrobić format partycji linuksowej i ubuntu na nowo wgrać ??

Jeśli masz Windows’a to po prostu zmień nazwę jakiegoś dysku byle nie Linux’owego i uruchom z powrotem Ubuntu i powinno być dobrze. P.S. i nie resetuj bez przyczyny Ubuntu bo może od tego ci się od montowały partycje

zrobiłem formata linuksa i teraz bez problemu pakiety się zainstalowały… ale dalej jak instalowałem LG3D to znowu wyskoczyło coś takiego:

Czemu nie instalujesz z DEB’a?

https://lg3d.dev.java.net/lg3d-getting-started.html sekcja 2.2

sudo gedit /var/lib/dpkg/status

Następnie usunąć linię z logiem dotyczącym pakietu lg3d-core.

Tak, a ja rozbijam się po mieście Porsche. Na pewno masz w systemie ntfs-3g. Inaczej GNU/Linux nie obsługiwałby partycji NTFS. Poza tym, partycje mogły zostać wcześniej nie zamontowane, gdyż system korzystający z tych partycji mógł zostać nieprawidłowo zamknięty (eg. reset, wyłączenie wtyczki zasilającej z sieci). Dopiero po uruchomieniu Windowsa i jego prawidłowym zamknięciu partycje NTFS zostaną zamontowane.

cd /bin; echo ‘uname -m’ > /bin/arch; chmod 755 /bin/arch

A potem:

apt-get install lg3d-core

no właśnie, nie zamknąłem windowsa dobrze :stuck_out_tongue:

po wykonaniu:

mam takie coś:

z tego co zauważyłem, w ogóle nie mam tego pliku(folderu) arch w folderze bin

W dniu 30.04.2008 , o godzinie 17:16 został dopisany post przez Czajo

oto screen

post-62075-1385653413006_thumb.png

polecenie jest po to by utworzć ten plik…

Wykonaj z roota czyli:

cd /bin; sudo echo 'uname -m' > /bin/arch; sudo chmod 755 /bin/arch

i wyszło takie coś:

dzięki za każdą pomoc, bo ja w sprawach linuksa to zielony jestem

W dniu 01.05.2008 , o godzinie 11:27 został dopisany post przez Czajo

co dalej należy zrobić??

próbowałem przez su, ale nie mopgę sie zalogować, mimo podania dobrego hasła do roota

Ubuntu nie ma domyślnie włączonego konta roota. Możesz zalogować się poleceniem

sudo su

i wpisać swoje hasło, zakładając że masz uprawnienia administratora.

dzięki =D> =D> =D> teraz bez problemu się zainstalowało :smiley:

dzięki wszystkim za pomoc

temat do zamknięcia