Losowy dwuklik myszki i problem z klawiaturą


(arlid) #1

Witajcie. Dostałem ostatnio komputer, który mulił i w ogóle zachowywał się dość dziwnie. Troszkę nad nim posiedziałem i o ile mulenie jest już załatwione została pewna dziwna kwestia. Otóż czasem po starcie komputer potrafi się ściąć (pozostaje restart). Dzieje się to niestety nie zawsze - czasem raz na tydzień, czasem w ogóle. Przy mnie zdarzyło się może z 4 razy. Skanowałem dysk, rozbierałem sprzęt i chyba znalazłem przyczynę. Druga kwestia to "dwuklik" myszki i niepisanie klawiatury. Tutaj prosiłbym o pomoc. Czasem np. przeciągając okienko ucieka ono w nieznanym kierunku, myszka samoistnie przy pojedynczym kliknięciu klika dwa razy uruchamiając co nie trzeba. Chcąc zaznaczyć tekst i trzymając wciśnięty klawisz myszki nagle przerywa zaznaczanie jakbym go puścił. Klawiatura mimo naciskania klawisza czasem "nie załapuje" i go nie wpisuje. Podmiana nic nie dała - problem nie jest więc raczej sprzętowy. Może ktoś zerknąć na logi - może coś w nim wyłapie.  Dzięki za pomoc.

 

http://wklej.org/id/1479124/ - OTL

http://wklej.org/id/1479125/ - Extras

http://wklej.org/id/1479126/ -FRST

http://wklej.org/id/1479128/ -Addition

 

PS: Znalazłem masę wpisów o programowaniu " Microsoft Visual C++" Na jakiej zasadzie to działa - najnowszy wystarczy czy trzeba mieć to lepiej jak .NET - wszystkie wersje? Trochę bym tego wyrzucił bo taki lekki bałagan tam z tego powodu jest.


(krzych5610) #2

Podany skrypt wklej do notatnika i zapisz jako fixlist. Umieść obok FRST. Uruchom FRST i wykonaj polecenie Fix.


(arlid) #3

Dzięki. Zrobione. Niestety nic to nie dało. Oto logi. Znalazłem też dość ciekawe narzędzie RogueKiller, ale wcześniej go nie używałem. Stosować? Dośc bezpieczne?

 

http://wklej.org/id/1480229/ - FIXLOG

http://wklej.org/id/1480230/ - FRST


(krzych5610) #4

Roguekiller  nastawiony jest głównie na walkę z fałszywymi skanerami. Doskonale radzi sobie z zeroaccess i naprawą MBR. Potrafi naprawić plik Hosts.

Po uruchomieniu ( skaner powinien być odpowiedni do systemu operacyjnego ) rozpoczyna się skanowanie wstępne. Efekty skanowania można zobaczyć wskazując odnośniki na liście. Po skanie wstępnym program prosi o wykonanie skanu pełnego. Efektem tego skanowania jest posortowanie znalezionych podejrzanych plików.

Pozycje do usunięcia należy zaznaczyć. Skaner nie usuwa niczego bez naszej zgody. Usuwanie poleceniem Usuń

DETECTION COLORS

 In RogueKiler V9, detection colors are normalized. Please look at this section before deciding what to remove – or spam the support! icon_smile.gif

  • Red: Known malware – Highest detection rate
  • Orange: Possible malware – Often has a suspicious path, or is tagged as PUP (Potentially Unwanted Program)
  • Gray: Suspicious (Unchecked by default) – Reserved for PUM settings (Potentially Unwanted Modification). This applies to proxies, DNS configuration, etc…
  • Green: Not known as malware – This means the item is displayed just for information , but isn’t supposed to be removed (except if you decide it is)

Fragment z http://www.adlice.com/softwares/roguekiller/roguekiller-official-tutorial/

 

Radzę tą stronę wrzucić np do tłumacza google i zapoznać się z poleceniami.

 

Po czyszczeniu za pomocą Roguekiller pokaż raporty jego pracy. Pokaż nowe raporty FRST. Możesz też pokazać nowe raporty OTL.