Low-accelerated mode GeForce GT 540M

Witam.

Posiadam laptopa :

Sony VAIO VPCF2

karta graficzna: GeForce GT 540M

procesor: Intel® Core™ i7 2630QM CPU @ 2GHz 2 GHz

RAM: 8 GB

WINDOWS 10 64 bit

 

Komputer posiadam od kilku lat. Nigdy nie służył do grania. Ostatnio zainstalowałem grę LEAGUE OF LEGENDS. Reinstalowałem sterowniki grafiki - są aktualne. Nie zmieniałem nic sprzętowo. 

Gra co ok 4 sekundy tnie na ułamek sekundy. Po przeskanowaniu programem VCST wyskoczył błąd:

“Perhaps the video card switched into low-accelerated mode. If you overclocked your video card you need lower your GPU and Mem frequency. After reboot please launch a test again.”

screen programu HD tune health

 

Proszę o poradę co zrobić z tym problemem. Z góry dziękuję.

Sprawdzałeś uruchomienie gry w innych trybach zgodności

Sprawdzalem. Nic nie daje. Problem jest z ustawieniami karty.

jaki masz internet i gdzie?

Hej,

Jeśli chodzi o dysk. to niestety zawiera już 16 uszkodzonych sektorów. Ale dla pełnej analizy potrzebne wszystkie elementy analizy S.M.A.R.T - na screenie brakuje końcówki. Najlepiej wrzuć screeny z programu CrystalDiskInfo.

Pozdrawiam,

Poniżej screen z CrystalDiskInfo

SCREEN CDI

Co mogę zrobić żeby rozwiązać problem?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Hej,

Dysk ma bad sektory. Na szczęście w niewielkiej ilości, więc może uda się je zniwelować wykonując zerowanie dysku - aczkolwiek usunie ono wszystkie dane z dysku. Mała instrukcja: http://traxter-online.net/mhdd-victoria-diagnostyka-hdd/

Pozdrawiam,

@Dimatheus, mylisz się. Zerowanie nie naprawi sektorów oznaczonych jako uszkodzone.

@LARGOPW Myślę, że problemy może powodować tandem Windows 10 + sterowniki do starszej grafiki Nvidii.

Podobny problem był niedawno poruszany w innym temacie. KLIK Niestety wiele wskazuje na wadliwe sterowniki.

Jedyne co mogę “polecić” to spróbować świeżej instalacji Win10, w następnej kolejności zaktualizować BIOS, sterowniki do czipsetu płyty i dopiero próbować różnych starszych sterowników do grafiki.

Dawniej taka procedura bywała skuteczna. Nie wiem czy tu coś pomoże.

 

 

Temat będzie chyba do zamknięcia.

Rozwiązanie: zamówiony nowy dysk z tym że SSD ( kompatybilność potwierdzona przez SONY). Stary dysk pójdzie jako dysk przenośny. Oby karta graficzna też nie wypruła się.

Pozdrawiam, Dziękuje