Low FPS po swiezym formacie

Witam!

Moj problem polega na tym, ze po formacie lapka, postawieniu swiezego systemu, zainstalowaniu wszystkich wymaganych sterownikow, zainstalowaniu do podstaw gierki (WoW) ilosc FPSow ogromnie skacze…

Stojac w miejscu, nic nie robiac sa to kolejno, przykladowo wartosci: 126 / 29 / 59 / 42 / 22 / 109 / 39 / 37 / 104. Rozumiem roznice ~10 FPSow, ale to jest lekka przesada. W miejscu, gdzie cos sie dzieje (instancja, raid, wieksza ilosc “osob” w jednym miejscu) ta liczba ofc zmniejsza sie drastycznie do poziomu 10 FPSow i spada nawet do 2-3. Mam zainstalowanego Game boostera, TuneUp Utilities uzywam codziennie, do oczyszczania i utrzymania w porzadku kompa, a jednak nadal jest to samo. Nie ma znaczenia, czy jest to odpalenie gry tuz po wlaczeniu kompa, kiedy jest jeszcze nie nagrzany, czy po kilku godzinach uzytkowania. Gra skonfigurowana jest teraz na najnizsze detale, przed formatem byla na srednich badz wysokich i wszystko smigalo o niebo lepiej. Uprzedzajac pytanie: WoW odpala mi sie na NVIDII

Podam parametry kompa z programu EVEREST:

Jesli mam podac jeszcze cos, prosze o info. A i mala prosba: prosze o pisanie prostym jezykiem :stuck_out_tongue: a nie terminologia fachowa. Sporo wiem i z pewnoscia potrafila bede sobie poradzic z wieloma rzeczami, ale wole uprzedzic :slight_smile:

Czy z innymi grami też tak jest ?

Wrzuć screena z programu HWMonitor podczas grania :slight_smile:

Też gram w WoWa więc może uda mi się Tobie pomóc - po włączeniu autoruna z WoWa wejdź w opcje i ustaw żeby brał tylko DX 9.0 a nie 11. Jeżeli masz system 64 bit to ustaw żeby włączał WoWa w trybie 32 bit (na 4gb ramu się nie opłaca IMHO na 64bit ustawiać bo WoW z tego bierze tylko zezwolenie na zajęcie większej ilości pamięci). Po odpaleniu gry kliknij w klawisz RECOMMENDED w opcjach - WoW całkiem nieźle sam dobiera detale w zależności od sprzętu. Zmniejsz AA i Multisampling w zależności od potrzeby jeżeli wycisnąć chcesz jeszcze więcej. Załatw podkładkę chłodzącą do lapka (tak na przyszłość :wink: ) - to daje niezłe efekty na temperaturę i karta lepiej ciągnie. Te wszystkie Game Boostery itd nie zawsze dają takie efekty jak byśmy się spodziewali. Warto wyłączyć skanowanie antywira w trakcie gry (większość AV ma Game Mode). Warto też mieć oddzielną partycję systemową a oddzielną na gry.

edit:// aha - do stabilizacji ilości FPS warto włączyć Veritical Sync (klatki będą max 60FPS, ale będzie to poziom stabilny i nie będą się głupoty wyświetlały na ekranie).

Czy to na serwerze prywatnym, czy na Globie w przypadku WoWa dzieje sie to samo, w inne gry nie gram. SS z HWMonitor: KLIK

Wszystko poprawione. Procz DX z 11 na 9 --> oczy mi wysiada, jak bede na takie cos patrzec :stuck_out_tongue: Co do partycji: na C --> system, na D --> Gry, takze tu sie wsio zgadza. Podkladka chlodzaca jest. Vertical Sync zahaczone.

Mimo wszystko spróbuj przełożyć na DX9 tak dla testu, zainstaluj aktualne sterowniki do graficznej i spróbuj testowo bez tych wszystkich Game Boosterów - one naprawdę potrafią czasem zaszkodzić (np nie włączają wszystkich opcji ze sterowników celem oszczędzenia kilku MB RAMu - nie wiele to daje a potrafi zmniejszyć wydajność przez ograniczenie sterowników).