Lsass.exe raz jeszcze (Windows się nie uruchamia)

Witam,

mam podobny problem do wielu użytkowników z plikiem lsass.exe. Ni stąd ni zowąd, po resecie systemu pojawił się komunikat o błędzie w pliku lsass.exe (przez małe l jak laptop, nie przez I jak Irena :slight_smile: ). Z tą różnicą, że gdy dwukrotnie wcisnę ok, żadne odliczanie mi się nie pojawia, a komputer się nie wyłącza (jak to miało miejsce u większości, których posty czytałem). Nie dzieje się nic, po prostu zostaje na ekranie z napisem Acer. To samo przy próbie włączenia trybu awaryjnego. Nie mam zatem możliwości zrobienia żadnego loga, alt+ctrl+del, by ręcznie włączyć explorer.exe, też nie działa.

Przeczytałem chyba z 50 różnych porad. Każda mówi o włożeniu płytki z XPkiem i odpaleniu konsoli odzyskiwania. Problem w tym, że jestem za granicą i nie wziąłem ze sobą swojej płytki. Ściągnąłem więc rc.iso, by wpisać, zgodnie z radami, expand x:\i386\lsass.ex_ c:\windows\system32\lsass.exe. Niestety w rc.iso, w folderze i386 nie ma pliku lsass.ex_…

Inna porada mówiła, żebym poszukał (za pomocą konsoli odzyskiwania) na swoim dysku folderu i386 i stamtąd spróbował expanda… Znalazłem C:\i386. Niestety nie mogłem nawet wejść do tego folderu. Po komendzie cd i386 wyskakiwał komunikat “Odmowa dostępu”. Nagrałem na drugą płytę Ultimate Boot CD 4.1.1 i z tamtejszego DOSa skopiowałem plik lsass.ex_ w inne miejsce, następnie wróciłem do konsoli odzyskiwania i znów expand. Tym razem zadziałało, ale efektu nie dało to żadnego - wciąż przy uruchamianiu systemu pojawia się błąd, a po nim zupełnie nic.

Czy jest jeszcze jakiś inny sposób na poradzenie sobie z tym problemem, nie mając możliwości uruchomienia systemu ani płytki z Win XP? Dodam, że mam zainstalowany Win XP z SP3.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

jadwro , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif