"LSASS EXPLOIT E2K" co to jest?

(matusia :)) #1

Ostatnio mialam ogromny problem z atakam na moj komputer... Moj program antyvirusowy (avast) poinformowal mnie iz jest to atak (a nawet kilka naraz) typu "LSASS EXPLOIT E2K".Po chwili wyswietla sie okno z czasem jednej minuty i zamyka mi system... a co najgorsze ne dalo sie tego wylaczyc... Gdy odlaczylam internet komputer nawet normalnie dzialal lecz przy prubie skanowania podczas rozruchu wyswietlal mi sie ciagle "BLAD STOP"... a potem Avast przestal calkowicie dzialac... Zainstalowalam sobie AVG z firewalem lecz niestety jest to wersja na 30 dni. Narazie jakos to wsztstko dziala ale firewall co dziennie blokije mi kilka tysiecy aplikacji....

Naprawde nie wiem co sie dzieje z moim kompem dlatego prosze was o pomoc..... Sprawdzalam cene tego pakietu jednak jest on stanowczo za drogi:( Prosze doradzcie mi cos tanszego lub poprosto poleccie mi dobrego firewalla bo bardzo chetnie powruce do Avasta:)

A w ogole to ktos moze wie co to sa za ataki te..."LSASS EXPLOIT E2K"?

Z gory dziekuje za pomoc...:slight_smile:

(Ozzi91) #2

najlepiej umiesc loga a z darmowych firewali polecam kerio

(Myszonus) #3

To mi wygląda na sassera :hmmm:

Da się wyłączyć --> start --> uruchom --> wpisz shutdown -a --> Enter i uzyj Microsoft Sasser.A-F Worm Removal Tool 4.0

Potem daj log z HijackThis.

(matusia :)) #4

Przykro mi ale ja mam windows 2000 i niestety te polecenie nie dziala...:frowning:

A tak nawiasem mowiac to nie wiem o co chodzi z tymi logami bo jakos tego nigdy nie potrzebowalam...:frowning:

A co do KERIO to mam male zastrzezenia... na moim komputerze nie zawsze dzialal...:frowning: A potem tyle ile razy mi sie nie otworzyl przy starcie tyle okien mialam na pasku zadan...wiec odpada...:frowning:

Ja nie musze miec koniecznie dawmowego programu...moge za niego zaplacic....chce poprostu zeby byl dobry no i cena jakas taka racjonalna:) bo 270 zl za AVG to troszke za duzo..:frowning:

(Gutek) #5

to jest właśne OT, daj log z Silenta i HJT - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

(matusia :)) #6

Tresci komunikatu nie pamietam.... nestety;(

A co do AVG to sprawdzalam na jakiejs stronce na necie.... tylko ze chodzilo mi o pakiet AVG + firewall a nie o sam antyvirus... :))

A mam takie pytanko:) tej wiadomosci z kosza nie da sie cofnac??? ja naprawde nie wiedzialam...

(Gutek) #7

Zaraz druga wiadomość poleci do kosza - za Ot-owanie w temacie. Czekam na log-a z Silenta i Hijacka