Lucky Star 6VA694

Witam!!

Dostałem w “prezencie” komputer, stary jak świat, /bez sterowników/ i wszystko byłoby ok, tylko nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do płyty głównej.

Lucky Star 6VA694 ver: 1.0. Szukałem na wszelkie sposoby w googlach, w szukajce forumowej i nic. Pokazywały mi się tylko strony z “aktualnymi” Biosami. Ja Biosu flashować nie chcę, chcę tylko sterowniki do płyty głównej. Gdyż nie będę kupował systemu, dopuki nie zgromadzę sterowników.

I jeszcze jedno pytanie- czy na celeronie 600 (!),+ 192Mb ramu+ barracuda 13Gb- windows 2000 sp4 “pójdzie” bez problemu czy będzie się ciął? Bo raczej o filmach w divix nie ma co marzyć? ale pewnie do netu wystarczy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc - jeśli ma ktoś sterowniki od w/w płyty a mógłby przesłać na e-maila byłbym wdzięczny!

Pozdrawiam

Marcin

MARCINR spróbuj everesta. Po identyfikacji płyty powinien wygenerować link do strony producenta - tam szukaj

miałem znacznie gorsze parametry - celeron 333, 64 ram, i filmy chodziły :stuck_out_tongue:

Zastosuj pakiet VIA w wersji 4.49.

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 1301210608

Rozpakuj na partycji systemowej do utworzonego katalogu i instaluj,jak będzie instalował ster do AGP ustaw opcje na normal - jeśli się coś takie pokaże,restart kompa i masz.

Właśnie problem jest w tym, że:

Everesta nie odpalę wcześniej, dopuki nie zainstaluję systemu - mam czysty dysk bez systemu.

Byłem na stronie producenta, i na czeskiej stronie ze sterami i tam był odnośnik do tej płyty gł., ale link nie działa.

Dostałem się nawet na jakąś chińską stronkę ale ni w ząb - nie kumam ich języka! /hahaha/ i nie było opcji zmiany na ang czy niem.

A mogę poprostu tych sterowników nie instalować?? I czy jest szansa, że jak kupie win2000 oema i wejdę na windowsupdate to “dociągnie” mi resztę?? Pytam przezornie, bo nie chcę ładować w ten sprzęt (!) kasy, a miałby slużyć tylko do netu tzn. przegl. stron, komunikatory, poczta.

Marcin

Złączono Posta : 31.07.2006 (Pon) 17:24

JNJN - byłem na tej stronie, klikałem w “kliknij, aby pobrać plik” lecz ten link nie działa, u dołu przeglądarki mam komunikat “gotowe, ale wystąpiły błędy na stronie”

Marcin

Bez problemu - kliknij na VIA później na link kliknij,aby pobrać plik z serwera FTP2.

Udało się!!