Luka w Mozilla Firefox 2

Witam,

Czy to jest prawdziwa luka:

http:// files.goukihq.org/FirefoxTest. htm

Po tym mi się wyłącza lisek:(

Co wy na to?

================

Link zdezaktywowano.

monczkin

tak

http://www.milw0rm.com/exploits/2695

TAK(w Java)

ale rozsądny użytkownik korzysta z NoScript i wtedy wszystko jest ok

FF wywala błąd, a jak wejdę przez opere to wyświetla się napis “Good bye Firefox!”. Opera chyba rzeczywiście jest lepsza od FF, bo rzadkie kiedy czytam w internecie o jakichś lukach w Operze, a w przypadku Firefoxa jest to przez ostatnie miesiące nagminne…

Dzięki:)

Teraz będę bezpieczniejszy :stuck_out_tongue:

ostatni blad w operze opublikowano w necie 2006-08-13

Szczerze mówiąc, mało kogo obchodzi to czy Opera jest lepsza czy gorsza. Tak więc proszę “Operowców” o powstrzymanie się komentarzy, które nic nie wnoszą do tematu, a służą jedynie powstaniu następnego tematu “Opera rulez” :?

Jakto nic nie wnoszą?

Przecież autor napisał:

Więc napisałem co o tym myślę :roll:

A poza tym korzystam z tych dwóch przegladarek równomiernie.

karolzet nie kierowałem tego do Ciebie personalnie, tylko zaznaczyłem, że nie będą tolerowane tutaj posty, jakie userzy piszą odnośnie takich tematów - niestety taka jest smutna rzeczywistość tego forum.

Powtórzę to setny raz.

Każda przeglądarka ma swoje wady i zalety. Nikt nie stworzył idealnego programu i taki nie powstanie. Oki, jest błąd i to dość nieprzyjemny. Znając życie, zostanie on wyeliminowany dość szybko. Zresztą jak pisze wacek4 wystarczy jeden plugin i możemy zapobiec problemowi.

Z czego to wynika ?? Ano z tego, że program im jest popularniejszy, tym większe prawdopodobieństwo wykrycia dziury czy stworzenia złośliwego kodu. Takich stronek w sieci jest multum. Na szczęście wywalają one sam program, nie czyniąc większych szkód. Byłby większy powód do zmartwienia gdyby luka ta powodowała poważne szkody.

Piszesz, że Opera jest lepsza - oki, to wytłumacz mi, dlaczego pewne strony nie są poprawnie obsługiwane przez nią - mam na myśli strony banków - że trzeba zmienić identyfikator Opery na IE ?? Uważam, że to jest duża niedogodność dla przeciętnego użytkownika internetu. Takich przykładów można mnożyć w nieskończoność…

Pozdrawiam świadomych użytkowników programów.

akurat jezeli chodzi o interpretacje kodu to operze ciezko cokolwiek zarzucic

a jezeli wystarczy zmienic identyfikacje przegladarki zeby dzialalo to jest to umyslne dzialanie osoby ktora tworzy strone a nie blad opery

sa strony ktore opera wyswietla nie tak jak byc powinno ale to tez nie jest wina opery tylko tego ze webmasterzy tworza strone tak aby dzialala pod ie ktory ma z ogolnie przyjetymi standardami niewiele wspolnego

gadasz jak dziecko , które ma 10 lat, jak wszyscy wiemy, nie ma lepszej przegladarki ani gorszej, powórzę też to że każdy kozysta z programów jakie lubi … a kwestia dziur to taka, ze program który jest bardzo lub bardziej popularny, po protu trafia w ręce hakerów, i próbują znaleźć jakieś luki …

to samo tyczy się windowsa i linuxa, gdyby to linux był używany przez 99 % userów, a windows przez reszte , to na linuxa byście gadali jaki to on jest zły … bo ma mase dziur, uważam że wcześniej czy później, temat poleci do smietnika …

btw. dzięki za linka :stuck_out_tongue:

Jak je znajdą to twórcy danej przeglądarki je łatają :lol:

Ci "hakerzy"są czasem pożyteczni :stuck_out_tongue:

Tylko pamiętajcie żeby nie blokować JavaScript na zaufanych stronach (np. DP :mrgreen: )