Luki wykryte przez KIS 2010


(Kurss1005) #1

Witam ,proszę o wyjaśnienie jak postąpić gdy KIS 2010.736

wykryl luki w systemie. Oczywiście są tam sugestie postępowania, ale nie wiem czym wykonanie ich grozi mojemu komputerowi.

a oto lista

  1. Dozwolony jest autostart dyskow sieciowych sieciowych. Zalecane naprawienie . Czym grozi wykryta luka?

2.Dozwolony jest autostart dyskow twardycch Zalecane naprawienie . Czym grozi wykryta luka?

3.Dozwolony jest autostart nosniko weo wymienych.Zalecane naprawienie . Czym grozi wykryta luka?

  1. Microsoft Internet Explorer :wylacz buforowanie danych pobranych przy uzyciu chronionego kanalu Zalecane naprawienie . Czym grozi wykryta luka?

5 .Microsoft Internet Explorer :wlaczoczyszczanie pamieci podrecznej przy zakonczeniu. Zalecane naprawienie . Czym grozi wykryta luka?

  1. Dozwolony jest autostart CD/DVD. Nie musi byc naprawiony . Jesli to luka to dlaczego nie trzeba jej naprawiac?

7.Eksplorator Window: pokaz rozszerzenia znanych plikow. Nie musi byc naprawiony . Jesli to luka to dlaczego nie trzeba jej naprawiac.

8.Microsoft Internet Explorer: usun wszystkie ciasteczka. Nie musi byc naprawiony . Jesli to luka to dlaczego nie trzeba jej naprawiac?

9.Microsoft Internet Explorer: wyczysc historie adresow URL. Nie musi byc naprawiony . Jesli to luka to dlaczego nie trzeba jej naprawiac?

  1. Microsoft Internet Explorer: wylacz wysylanie raportow o bledach.Nie musi byc naprawiony . Jesli to luka to dlaczego nie trzeba jej naprawiac?

11.Microsoft Internet Explorer: zresetowano adres strony startowej. Nie musi byc naprawiony . Jesli to luka to dlaczego nie trzeba jej naprawiac?

Nie musi byc naprawiony - jesli tak ,to dlaczego KIS 2010 wylapuje to jako luki.


(Erufenrito) #2

Autostart to autostart po prostu ci go wyłączy - czyli np. podepniesz pendrive'a (czyli nośnik wymienny) pod kompa i nie zostanie wykonany plik autorun.inf - jest to bezpieczne ponieważ jeśli masz wirusa na penie to za pomocą autostartu po podpięciu pena do kompa zainfekuje ci automatycznie kompa... Jeśli to wyłączysz to ryzyko się zmniejsza... Nie wiem jak to bardziej zrozumiale dla ciebie wytłumaczyć.

Co do tych pozostałych związanych z IE nie są one groźne dla systemu dlatego KIS wyświetla "Nie musi być naprawiony"


(Irydium) #3

Tak jak Eru napisał KIS wykrywa ci włączone funkcje systemu windows, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. I sugeruje ich wyłączenie, co zmniejszy podatność na zagrożenie z płyty CD/DVD, pendrive, ale nie masz się czym martwić.