Luki wykryte przez KIS, czy naprawiać?

Witam

Ostatnio przez 2miesiące używałem Avasta Free, ale dziś postanowiłem sobie ściągnąć KIS wersję testową na 30dni by sprawdzić czy faktycznie komputer jest czysty :slight_smile: Oczywiście najpierw Avasta odinstalowałem, dopiero potem zainstalowałem KIS. I jeśli chodzi o KIS to po przeskanowaniu nie wykazał żadnych zagrożeń, natomiast znalazł kilka luk i za bardzo nie wiem co z nimi zrobić, tzn. czy je naprawiać czy zostawić tak jak jest, bo nie wiem czego one konkretnie dotyczą i czy naprawienie nie wpłynie jakoś negatywnie na komputer i jego działanie, tak więc wolę się upewnić tu na forum. Te luki to:

1.Autostart dysków twardych jest włączony (zalecana naprawa)

2.Autostart dysków sieciowych jest włączony (zalecana naprawa)

3.Autostart CD/DVD jest włączony (nie musi być naprawione)

4.Autostart nośników wymiennych jest włączony (zalecana naprawa)

5.Microsoft Internet Explorer - wyłącz buforowanie danych pobranych przy użyciu chronionego kanału (zaleca się naprawienie)

6.Microsoft IE - wyłącz wysyłanie raportów o błędach (nie musi być naprawiona)

7.Microsoft IE - włącz czyszczenie pamięci podręcznej przy zakończeniu (zaleca się naprawienie)

Było jeszcze jedno odnośnie IE i też było zalecane i dałem napraw, bo chciałem zobaczyć co się potem wyświetli ale nic się nie wyświetliło tylko od razu znikł ten punkt, więc chyba się naprawił :wink:

Ogólnie mam zamiar powrócić do Avasta, KIS wziąłem tylko na próbę by sprawdzić czy komputer jest czysty.

Będę wdzięczy za odpowiedz na moje wątpliwości

Pozdrawiam :slight_smile:

Punkty 1, 2 i 4 zdecydowanie zalecam naprawić - w ten sposób często się teraz łapie wirusy (punkt 3 niekoniecznie bo płyty cd specjalnie spreparowane z wirusem typu autorun są rzadkością).

Dodatkowo zalecam pobranie programu USBFix, podłączenie wszystkich pendrivów i dysków przenośnych jakie posiadasz (również telefon jeśli podłączasz go do kompa i używasz go w trybie pamięci przenośnej) oraz uruchomienie w nim funkcji “Vaccinate” Aby je zabezpieczyć.

Pozostałe punkty przy których jest że zalecane jest naprawienie też zalecam naprawić bo podwyższają stopień bezpieczeństwa, dobrze też naprawić i te przy których jest że naprawa nie jest konieczna ale to już twoja decyzja (naprawienie punktu 3 spowoduje że płyty nie będą startowały po włożeniu, naprawienie punktu 6 spowoduje że w komunikatach o błędach nie będzie opcji wyślij raport - i tak zwykle wysłanie raportu nic nie daje).

ja wiem czy wirusy w autorunie są taką rzadkością;]

możesz spokojnie załatać te luki.;]

Ok, dzięki za odpowiedzi :slight_smile: Załatam wszystkie luki.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

Nie doczytałeś uważnie mojego posta, w którym wyraźnie zasugerowałem że tego typu wirusy często się trafia ale rzadko się zdarza aby był taki wirus na autostartującej płycie bo musiałaby być ona celowo tak spreparowana.