Lustarzanka pomoc w wyborze


(MariuszListecki) #1

Cena aparatu do 2000zł

PS pisze w imieniu koleżanki Chce sie rozeznać co i jak


(Fokal) #2

200 zł na lustrzankę? Za tyle to ciężko sensowną "małpkę" kupić.


(MariuszListecki) #3

Sorry pieprzłem sie o zero chodziło o 2000zł


(Szydlo Sebastian) #4

polecam Nikona D60 , spełnia warunek ceny , ok 1500zł

dla początkującego świetne lusterko :smiley:

Obiektyw 18-55mm

Przesłona 3,4F - F29

Czas : od 1/1500 s

Balans bieli 100ISO - 1600ISO

Matryca CCD 10 mln pikseli

drogie akcesoria :frowning:


(skrzek) #5

kolego zakup lustra to raczej większy wydatek (i do tego wiąże się z dodatkowymi kosztami - bo tym co wyciągniesz z pudełka raczej wszystkiego nie sfotografujesz)

kupując lustro - generalnie decydujesz się na system (bagnet) i wybierasz między stabilizacją w puszce lub w obiektywie. najwazniesze to chyba zwrócić uwagę na dostępność (i roznice jakościowo cenowe) sprzętu (dodatkowego) którym bedzie zainteresowana KOLEŻANKA.


(Art Tur) #6

Właśnie planuję kupno jakiegoś dobrego aparatu. Miała to być lustrzanka ale ostatnio zacząłem się zastanawiać nad Nikon Coolpix P100. Parametry ma całkiem przyzwoite - zwłaszcza ogniskowa :o . Niestety zdjęć nie robi tak dobrych jakościowo jak lustrzanki. Ale aparat naprawdę godny przemyślenia.


(abrakadabra77) #7

Nikon D3000 -następca modelu D60(większy ekran,lepszy autofocus) dla kogoś zaczynającego fotografowanie lustrzanką ,brak trybu filmowania,brak stabilizacji w korpusie aparatu cena z ob 18-55 oscyluje w okolicach 1600 zł

Nikon D5000 -aparat o klasę wyżej niż D3000 z tym ze za 2000 zł można (choć i tak z trudem)kupić tylko body za to mamy naprawdę dobry aparat dla amatora.

Canon EOS 1000D -aparat dla początkujących, dobra jakość zdjęć, z ob 18-55 cena w granicach 1500zł

Pentax K-x świetna matryca ,szybki AF,stabilizacja w korpusie aparatu,możliwość nagrywania filmów w jakości HD ,cena z ob 18-55 ok 2000 zł

Każdy z tych producentów ma przebogata ofertę obiektywów ,akcesoriów.Także niezależni producenci oferują b.dużo obiektywów i innego osprzętu.

Gdybym miał polecać dla kogoś kto zaczyna przygodę z lustrzanką a i raczej nie zamierza wchodzić potem w sprzęt z wyższej półki to pomimo tego że jestem "nikoniarzem" to poleciłbym Pentaxa w tym przedziale cenowym ma chyba największe możliwości a jakość zdjeć jest na poziomie niedostępnym innym aparatom z klasy entry-level

Oczywiście pisze tylko o nowych aparatach .