Lustrzanka cyfrowa

Elo.

Mój tata ma zamiar zakupić lustrzankę cyfrową do 1500zł ale problem w tym że on i ja nie znamy się na tym :slight_smile:

I tu prośba do was, jakie są dobre lustrzanki w tej cenie w mediamarkt?

Z góry dzięki za pomoc.

Nikon D40/D60 lub za troche większe pieniądze Olympus E-410.

zdecydowanie d60

To w ogóle nie kupuj. Najpierw dowiedz się wszystko o np. ogniskowej, przesłonie, czasie otwarcie migawki i skutkach zmian ich. Teraz kup lepszego kompakta pofoć nim 2 lata i DOPIERO WTEDY ZASTANÓW SIĘ CZY JEST CI POTRZEBNA LUSTRZANKA.

media markt sobie z góry odpuść. Szymon przecież może chce się rozwijać w temacie? ale jak nie chcesz to kup kompakta i ci wystarczy. A jak chcesz się tym poważniej zajmować to kup lustro obojętnie w sumie jakie bo w tej cenie i tak nic ciekawego nie dostaniesz. Jakąś sony alphe albo nikona d60 weź i będzie dobrze.

A nie wystarczy ci coś takiego

–>>http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,s,51.html

nie jeden widząc cie z tym pomyśli że to lustrzanka hehe,nom chyba że nie do końca o to chodzi ,i chcesz się zająć profesjonalną fotografią ,tylko że by nie było tak jak kolega Szymon Stępniewski sugeruje ,bo może być tak że następny twój post jaki przeczytamy to jak ustawić mój nowy aparat …xd

już lepiej s9600, dzięki trybom automatycznym lepiej poznasz możliwości sprzętu fotograficznego i pojęć jak ogniskowa, przysłona itp

dzięki trybom automatycznym można wcale aparatu nie kupować…devil jaja sobie robisz? mam nadzieje że miałeś na myśli manual albo pół manual a nie automat …

http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,s,51.html devil to ty chyba w ogóle nie znasz możliwosci tego aparatu …masz w nim za równo tryb ałtomatyczny jak i dwa tryby dzięki którym możena ustaić czas przesłony i migawki,dla bardziej kreatywnych ,i moja ulubiona funkcja tego aparatu,xd (doskonale możliwości Super Makro, ustawianie ostrości już z 2cm)…,jeszcze 2 lata wcześniej powiedzial bys że to lustrzanka :D,aparat wsam raz dla poczotkujacego fotografa,

zgadzam się w 100% z czechu07,xd

znam niestety ten aparat, dobra chodziło mi faktyczni o pół automat, głowni mi chodzi o ostość która zwykle sprawia trudności osobą początkującym, tym:

http://www.fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,s,51.html

akurat manualnie sobie nie poostrzysz w przeciwieństwie do s9600 gdzie może wykonać automatycznie ostrzeni a potem wedle upodobań zmienić ostrość

:lol:

To nigdy nie była i nie będzie lustrzanka

Ja osobiście nie znam się na modelach, więc nie będe się kłucić, ja od czerwca posiadam Sonego DSC-H3 powiedzmy że to trochę lepszy kompakt i za rok kupuje lustrzankę bo powoli już mi nie starcza. Gdybym teraz miał kupić lustrzankę to bym jej nie kupił i ProTofikowi też tego nie radzę bo zaraz przyleci z rykiem że “aparat nie chce robić zdjęć”

wiem ,wiem czytalem :PP prawde mówiąc za duzo nie napisali o tym aparacie s9600:PP ,najważniejsza róznica miedzy tymi dwoma aparatami to Procesor Fujifilm Real Photo II w 9600,ale za to s1000fd mamy 12 krotny zoom optyczny a w s9600 10 krotny …prawde mówiąć sam nie wiedział bym który z nich wybrac dla siebie …a jaka jest róznica w cenie po miedzy tymi aparatami :smiley: wiem że za cene s1000fd lepszego chyba nie znajdziesz:PP

a!! i jeszcze jedna uwaga dotycząca s9600 !!

Ja osobiście mam mieszane uczucia po sesji z jednym z superzoomów Fuji. Trudny aparat, specyficzne odcienie barw (moje odczucie).

Jeśli chodzi od odwzorowanie barw to Canon jest moim typem. Ostatnio miałem okazje pobawić się chwile Pentaxem K10 :slight_smile:

Bylem pod wrażeniem co ten aparat potrafi z obiektywem Sigmy w plenerze (nie miałem okazji ale widziałem galerie zdjęć znajomego - naprawde ciekawe).

lol…nie miałem jeszcze okazji przetestować możliwośći s1000fd w barwach tenczy :D:D…możę dlatego ze pogoda ponura :D…a co do aparatu Pentaxem K10 i s1000fd porównywanie jest nie na miejscu :D:D…i jak sam widziałeś Cena: korpus - 3990 zł Pentaxem K10 i do tego jeszcze obiektyw…xd 1500zl :smiley: dla kogoś kto nie bedzie wstanie wykorzystac zalet takiego aparatu to kupno takiej zabawki to jak wyrzucenie pieniedzy w bloto:D

Fakt faktem, że lepiej naukę zacząć od kompaktu z manualem i dobrym optycznym zoomem. Potem lustro.

hashimoto możę dasz linka do tej galeri twojego znajomego:D chetnie zobacze jego zdjecia…xd,

http://www.picnicphotography.com/data/menu.html

Pochodzą z Czech. Pozytywnie zkręceni ludzie.

Przy okazji pozdr dla nich.

Wszystkie zdjęcia (taki mi się wydaje) wykonane Pentaxem K10 + obiektyw Sigmy.