Lustrzanka - jaką wybrać

Jak w temacie- budżet ograniczony - max 2000

W gre wchodzą Canon, Nikon, Panasonic i…chyba tyle (nie olympus)

zastanawiałem się nad nikonem d40

I nic więcej nie trzeba, według mnie oczywiście.

blazejw , oczywiście mowa o lustrzance (aparacie z wymiennym obiektywem) ??

Jeśli tak to właśnie najlepszy wybór to Nikon D40 + kit (18-55mm).

tak, chodzi o aparat z wymiennym obiektywem…

A teraz 2gie pytanie: co wybrać:

  • Nikona d40 (albo inna lustrzankę)

  • czy porządny kompakt (taki za przynajmniej 1200 zł)

Do 2000zl fajnym kompaktem a w zasadzie prawie lustrzanką tyle że bez wymiennego obiektywu jest panasonic fz50 ;]

http://www.allegro.pl/item248481624_fot … 19_66.html

sam zastanawiam się nad kupnem i biore pod uwage:

panasonica fz50 albo wlasnie nikona d40 ;]

a z mniejszych kompaktów polecam panasonica fz8 ;] sam mam obecnie ten model i jest całkiem ok choć brak mi ręcznego ustawiania ostrości i zooma na obiektywie ;]

a ja wtrącę swoje 3 grosze…

nigdy przenigdy bym nie wziął nikona d40, a tym bardziej d40x (to ze względu na ilość napakowanych pikseli) samej d40 nie wziął bym chociażby ze względu na brak silnika (wymusza to zakup droższych i cięższych modeli obiektywów z zainstalowanym silniczkiem, ponadto istotnie ogranicza liczbę dostępnych obiektywów)

panasonici? szumią niemiłosiernie i to jest ich podstawowa wada :wink:

blazejw , a zastanawiałeś się nad Pentaxem k100d lub k100d super?

Wszystko zależy do czego ma służyć ten aparat fotograficzny. Panasonic nie ma lustrzanki w tej cenie.

Dobrym wyborem byłby Sony R1 ale trudno go dostać. Proponuje najpierw kupić hybrydę i nauczyć się nim fotografować a później w miarę potrzeb kupić sobie w przyszłości jakąś lustrzankę. Jeśli chodzi o lustrzankę to nie jest to jedyny wydatek. To studnia bez dna. Aby był taki sam zakres obiektywu jaki jest w hybrydzie musiałbyś zainwestować w przynajmniej 3 obiektywy dobrej jakości plus stałka. No i trzeba brać pod uwagę w jaki system wchodzisz. Ma to swoje minusy jak i plusy. Trzeba to poważnie rozważyć.

Na początek proponuję np. Canon PowerShot G7 lub Canon PowerShot G9. Fakt wygląda jak zwykły kompakt ale to zaawansowany aparat, który kupowany jest przez zawodowców jako drugi.

Airborn nie pieprz głupot. Panasonicy nie szumia tak bardzo. każda hybryda szumi a ta najmniej poczytaj najpierw a nie wprowadzasz ludzi w błąd. FZ50 będzie idealnym rozwiązaniem. Wejdź na dpreview.com

cóż, z palca tej opinie nie wyssałem, nie tylko czytałem, ale i używałem nie tylko FZ-50, stąd moje zdanie i raczej nieprędko je zmienię :wink:

Dla szumofobów , :stuck_out_tongue:

galeria z przykładowymi zdjęciami od najniższego do najwyższego ISO. http://www.dpreview.com/gallery/. Można sobie porównać itd.