Lustrzanki cyfrowe GX10,GX20, A200

co wybrać nie mam doświadczenia to będzie moja pierwsza lustrzanka.

czy ktoś posiada taki aparat jeżeli tak to proszę o informację,których nie znajdę w opisie. dziękuję!

Po pierwsze używaj opcji EDYTUJ.

Po drugie masz/miałeś jakąś cyfrówkę ?

Po trzecie będziesz się bawił opcjami ( nie tylko AUTO ) ale samemu ustawiać balans bieli, czas naświetlania.

Po czwarte lepiej podaj swój budżet ile masz do wydania.

Samsungi, to w zasadzie Pentaxy odpowiednio K10D i K20D zapakowane w obudowy Samsunga, o ile K10D, to bardzo fajny aparat, tak o K20D opinie są już mocno podzielone (troszkę im nie wyszła zdaje się matryca CMOSowa). Niemniej w cenie w jakiej teraz chodzi GX20 spokojnie powinieneś był znaleźć coś lepszego… Nikona D80?

d80 w tej chwili jest w bardzo przystępnej cenie:) radze odwiedzić stronę fotojokera:)

te informacje są dla mnie zadowalające dziękuję

Znajomej mąż stoi w MM “na aparatach”, to mówił, że wszystkie samsungi wracają hurtem do serwisu (ale to, podejrzewam, chodzi o kompakty, niemniej jednak…).

impassive , nie mniej jednak Samsung to firma bardzoooooooo słaba.

Na forum z aparatami, wszyscy ich użytkownicy zwracali do sklepu lub serwisu. A czemu wszyscy mają taki sam przypadek :

Robili zdjęcia, nagle aparat się wył. lufa się nie schowała, wymiana baterii czy softu nie pomagała ( oczywiście nikomu nie upadł na ziemie ), a w serwisie tekst - uszkodzenie mechaniczne. Dlatego Samsungowi ( aparatom ) mówię NIE.

etam, ile takich opinie tyczyło lustrzanych samsungów? nie mówmy o zupełnie innej klasie aparatów, a o serii GX będącą kopią Pentaxa

I tak lepiej kupić pentax’a lepszy serwis itp.:slight_smile:

a to zupełnie inna sprawa i masz oczywiście rację;)

Ja bym brał d80 bez wahania w tej chwili jest ostatnia szansa na zakup tego modelu jako nowy. A ceny są naprawdę zachęcające. Aczkolwiek poczekał bym jeszcze z 2-3 tygodnie przed świętami ceny jeszcze bardziej ciekawe będą;d bo po nowym roku ma zniknąć ze sklepowych półek na dobre

czy D80 jest w tej najlepszą lustrzanką dla amatorów

Przed świętami handlowcy właśnie trzymają ceny.

tak trzeba poczekać jeszcze raz dzięki!

w fotografii zaobserwowałem właśnie inną tendencję. A w tej chwili ludzie hurtem kupują lustrzanki. I słyszałem w jednym sklepie że ceny jeszcze bardziej spadną przed świętami. D80 w polskich realiach jest lustrzanką pół profesjonalną. Lecz ze względu na cenę i dostępność jest świetnym rozwiązaniem dla amatorów. Oczywiście lepiej by było Canona 40d albo starczego brata d50. Bądź Nikosia d90 czy sonego alphe 700. Ale cena zdecydowanie przemawia za D80 i jest chyba jedynym aparatem o takiej klasie w tej półce cenowej

a co powiecie na temat :Canon EOS 1000D ob. 18-55mm IS cena zachęcająca 1.249,00 zł niskie szumy stabilizacja obrazu ?

A musi być to lustrzanka? Nie może być to półlustrzana?

http://www.e-fotojoker.pl/product/apara … -w-polsce/

na czym polega różnica oprócz ceny, moim zdaniem lustrzanka mimo wszystko!

1000d okrojone 450d. Jakościowo słabo! paracik wżyciu tego ustrojstwa więcej;d miałem posiadałem zamieniłem jak najszybciej się dało.