MAC adress dla p2p

Możecie mi podac Adresy MAC do programow typu p2p bo kompletnie nie mam pojecia gdzie to znalesc. Chodzi o blokade całkowitą programow p2p. Router wymaga odemnie podania Source MAC Destination MAC TYPE prosze o pomoc…

Programy typu P2P nie mają żadnego MAC-a. Adres fizyczny dotyczy urządzeń

To w jaki sposob moge zablokowac te programy?

Na pewno nie routerem, chyba, że jakimś zaawansowanym DrayTeka lub Cisco. Do blokowania programów P2P służą określone rozwiązania jak np. iptables pod Linuxa

a pod Windowsa?

Ciężka sprawa. Programy P2P używają różnych portów a nie da się zablokować wszystkich bo wtedy nic nie będzie działało

Czyli jedyną opcją jest kupienie routera z systemem QOS i ograniczyć delikwenta żeby tak sieci nie zamulało … może da się jakoś wgrać na Router taki system masz możne pojecie??

Poszukaj limitu połączeń i spróbuj ograniczyć, albo najlepiej protokoły typu HTTP/HTTPS/POP3/SMTP zostawić bez limitu połączeń i regułę wyżej, a na dole druga reguła dla reszty z limitem połączeń, trochę uprzykrzy pobieranie no i nie będzie zapychało łącza połączeniami.

Wątpię, że możesz ograniczyć połączenia w swoim routerze no ale, p2p ogólnie trudno blokować.

…tym bardziej, że można używać SOCKS Proxy :wink:

Tego też używałem na swoim pierwszym administratorze, teraz póki co nie muszę się o to martwić.

Ogólnie to sposób dla desperatów, bo na nie przekierowanych portach to idzie strasznie wolno, a co dopiero jak jeszcze admin to stara się blokować i ma do tego sprzęt.

To już chyba lepsze rapidshare i nawet jak się dzieli adres IP to mniejsze pliki pobierać w dzień(krótszy czas oczekiwania na przycisk download) a te większe w nocy, oczywiście wszystko ściąga nam program(CryptLoad-używałem na windowsie, JDownloader-na inne hosty jak rapidshare, rapidshare-skrypt w ruby).