Mac - przesiadka na nowy system, czy warto

Czy warto kupić iMaca w poniższej konfiguracji do pracy z grafiką wektorową, do codziennego użytku, ale przede wszystkim do grafiki?

 

Intel i5-4260U

8GB

500GB 

Intel i5-4260U 8GB 500GB

21,5

Intel HD Graphics 5000

 

To najsłabsza konfiguracja, wolałbym 27 ekran, ale jest po prostu za drogi.

 

Szczególnie interesuje mnie karta grafiki Intel HD Graphics 5000 czy sprosta, czy da radę.

 

Komputer miałby być na lata, wiele aplikacji jest w sklepie z aplikacjami za które zapłacę mniej, a są równie dobre co te na Windowsa, więc miałbym drugie pytanie czy w sklepie z aplikacjami można doładować konto za pomocą PayPal.

 

Może nie będzie tak dobra jak Iris czy GT750, ale uciągnie. Co do sklepu to tłumaczę jak działa PayPal: to platforma do wymiany pieniędzmi, płatności są głównie dla organizacji, korporacje pokroju Apple nie mają praw do uczestniczenia w PayPalu, dostają natychmiastową odmowę współpracy. Nie doładujesz konta PayPalem.

Dzięki za odpowiedź.

 

Cena z kartą Iris jeszcze nie jest taka kosmiczna jak za retinę, ale mało słyszałem o tej karcie. Ogólnie ceny są wysokie, ale chyba warto.

 

Trochę lipa jak nie można, bo jakbym kupił Maca to tylko dla kilku aplikacji, które są atrakcyjne funkcjonalnie i w atrakcyjnej cenie, a jakoś bym musiał je zakupić.  :-x

 

Podobno w USA można płacić PayPalem, a w Polsce nie.

 

Korzystam z PayPal od paru lat, kupując rzeczy na Steam, Humble Bundle itd. Nie ma w tej materii żadnego kłopotu, nawet ich www jest w pełni spolszczone. Możesz śmiało dokonywać zakupów z naszego kraju, a nawet podpiąć krajowe karty płatnicze.

 

Chodziło mi o to, że w Apple Store w USA, a w Polsce nie da rady doładować konta przez PayPal?