MacOS transformation pack - powrót do starych ikon

Witam

Dałam się namówić koleżance na instalację jakiegoś transformation paka i teraz mam brzydkie ikony na pulpicie i w Explorerze. Jak je przywrócić?

przechwytywaniebv.png

Próbowałam znaleźć coś na sieci, ale nic nie pomogło.

Proponuję sprawdzić w zainstalowanych programach i funkcjach, czy nie ma na liście tej aplikacji, która wprowadziła zmiany w wyglądzie systemu - tą którą zainstalowałaś, jeżeli była ona w formie instalatora. Jeżeli jest to odinstalować i sprawdzić czy wygląd wróci do pierwotnego stanu, sprzed modyfikacji.

Drugi sposób to jeżeli masz aktywne punkty przywracania to użyj ich i przywróć system do czasu, przed zainstalowaniem tej aplikacji.

1.Wyczyść rejestr programem CCLeaner.

  1. Wyczyść miejsce instalacji programu z jego plików.(Domyślnie C:/Program Files)

3.Odpal Resource Hacker i otwóż pliki explorer.exe i shell32.exe i pousuwaj WSZYSTKIE ikonki maca jakie tam spotkasz.

  1. Jeśli nie pomogą tamte kroki to pozostaje Ci ręczne zmienianie ikonek.

Czyściłam, odinstalowałam, w shell32.exe jest ponad 2000 plików w samych ikonach #-o

W XP po takich różnych paczkach transformujących zawsze zostawały ikony po nich. W takich sytuacjach przynajmniej w moim wypadku pomagało we właściwościach włączenia dużych ikon a potem znowu małych.

Xemidra coś w tym jest, jak przełączę na duże na pulpicie, zmieniają się na zwykłe, ale po przełączeniu zmieniają się z powrotem :frowning:

Spróbuj przywracanie systemu, albo przewrócenie plików i ustawień z kopi zapasowych tworzonych domyślnie w Win 7, Vista.

Już sobie poradziłam przy pomocy programu IconPackager :slight_smile: Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: