Magazyn Linux+ - opinie

(Juven) #1

Witam

Chodzi mi o wydanie specjalne magazynu Linux+ poswięcone dystrybucji Ubuntu 6.06. Gazeta kosztuje 35 zł, czy jest ona warta swojej ceny?, czy opłaca się ją kupić?, pytam ponieważ nie chcę wyrzucić 35 zł w błoto.

Co prawda w internecie nie znalzłem więcej informacji na jej temat, ale coś tutaj pisze: http://buyitpress.com/pl/index.php?p=2&kat=17

Proszę o odpowiedź :).

(Antyspam424) #2

Płytę Ubuntu możesz otrzymać za darmo lub za kilka złotych z allegro. Na plus dla gazetki wydaja się być 3 płyty DVD z dodatkowym oprogramowaniem. Oczywiście jest ono wolnodostępne w repozytoriach, jednakże nie trzeba juz ściągać. Największą zagadką jest zawartość pisemka, możliwe, że w gazecie jest przedstawiony opis instalacji.

Osobiście nie kupowałbym, cena trochę wygórowana.

Jeśli jesteś początkujacy to może warto się zainteresować.

BTW Dlaczego nie założyłeś tego topicu w dziale Linux?

(Juven) #3

Ubuntu na płycie mam, bo ściągnałem z internetu :).

Właśnie zaciekawiło mnie te 18000 programów i zawartość pisma, ale właśnie nie wiem czy ta cena warta jest tej gazety :hmmm:

Ponieważ nie dotyczy to bezpośrednio linuxa tylko gazety o nim :P, ale jeżeli jakiś moderator uważa, że ten temat powinien znaleźć się tam to proszę o przeniesienie :).

PS może jeszcze się ktoś wypiowie :lol:?

(Monczkin) #4

juven gazeta ma to do siebie, że masz pigułke na jednym nośniku. W internecie znajdzisz to samo, ba, nawet więcej.

A te tysiące programów - fajnie, ale po co ??

(Juven) #5

Monczkin wiadomo, że wszystkiego nie wykożystam, bo to mija się z celem.

Ale nie dostałem jeszcze jednoznacznej odpowiedzi tak czy nie :wink:.

Monczkin na 3 :lol:

(Monczkin) #6

A pójdź do kiosku i przejrzyj :stuck_out_tongue:

No chyba, że ktoś to kupił i się podzieli :slight_smile:

Z tego co wiem, to to czasopismo jest dość dobre... dla początkujących

(Juven) #7

No właśnie w tym problem, że u mnie w kioskach nigdzie tego nie ma :?

Musiałbym zamawiać przez internet :wink:

(Init3) #8

Warto kupować !!

Te pismo jest dostepne w kazdym empiku, oraz w niektorych kioskach.

(Juven) #9

A nie wiecie może ile ta gazeta mniej więcej ma stron?

(Monczkin) #10

juven zaczynasz przesadzać.

Napisz do redakcji :x

(El Presidento) #11

Mam dwa numery i w każdym jest po 98 stron. Jak dla mnie gazeta, to totalna porażka. Jak napisał Monczkin wszytsko jest w sieci, Distra które są umiesczane są darmowe, a wszytskie programy ogólnie dostępne. Artykułów interesujących jest jak na lekarstwo, wiekszosc to nowści i testów z których mało wynika.

(Init3) #12

około 80, zalezy jeszcze jaka wersja, bo są z CD i z DVD. Hmm z tą ceną to chyba coś za duzo mówisz ja mam numer z Kubuntu DVD i kosztuje 24.90 wiec moze to zalezy od wydania.

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 18:41

A ja sie nie zgadzam, Ta gazeta ma na celu wypuszczanie numerów poswieconych konretnym dystrybucjom opisujac instalacjie i wstepną konfiguracje. Jak szukasz czegos wiecej to kupuj Linux Magazine, ktore jest przeznaczone dla ludzi, ktorzy linuksa juz zainstalowali i skonfigurowali.

Mowisz ze wszystko jest w sieci - owszem ale nie wszystko jest dobrej jakosci. W necie są dobre jak i niedopracowane przewodniki, tutoriale itp, a tutaj robia to sami specjalisci, poza tym jak coś ci zle pójdzie lub czegos zapomnisz np przy instalacji to zawsze mozesz siegnac do gazetki, a tak musisz wszystko zaczynac od poczatku.

(Juven) #13

przepraszam :frowning:

Dzięki za pomoc :).

(El Presidento) #14

Upss ja tu mówiłęm o Linux Magazine :?

Przepraszam, cóz zmęczenie daje się we znaki :slight_smile:

(Profesor150) #15

Mam ten numer z Ubuntu

Więc tak:

Ilość stron : 36 z okładką.

W tym : 12 stron reklam z okładką tylną.

2 strony na płyty.

7 stron przekopiowanych z wiki porad.

Prze-żenujacy wstępniak łudząco podobny do tych z SuSE 10 I SuSE 10.1 (te też mam)

Bardzo skąpy opis systemu i konfiguracji.

Brak opisu jak zainstalować Neostrade. (w sieci jest, ale uważam że powinien też być w piśmie)

Na 3 DVD Bardzo dużo oprogramowania. KDE, XFCE Gnome. - Właściwie wszystkie pakiety z repo.

Ogólnie jestem bardzo niezadowolony z tego numeru. Jak na razie to zadowolony jestem jedynie z numeru Linux+Extra z Fedorą Core 5.

Odklejanie płytek od stron z pismem jest niewygodne i powoduje roztarganie strony. Za 35 zł to powinny być opakowania plastikowe.

Oni żerują na osobach z wolnym łączem. Na mnie już żerować nie będą.

Nie warto za ten numer dać 35 zł

Poza tym w opisach programów robią podstawowe błędy merytoryczne np. w opisie Firefoksa piszą o możliwości rozszerzenia funkcjonalności programu przez wtyczki! Widać nadal nie dociera że są to rozszerzenia. Do tego błędy stylistyczne.

A ja sie nie zgadzam, Ta gazeta ma na celu wypuszczanie numerów poswieconych konretnym dystrybucjom opisujac instalacjie i wstepną konfiguracje. Jak szukasz czegos wiecej to kupuj Linux Magazine, ktore jest przeznaczone dla ludzi, ktorzy linuksa juz zainstalowali i skonfigurowali.

Mowisz ze wszystko jest w sieci - owszem ale nie wszystko jest dobrej jakosci. W necie są dobre jak i niedopracowane przewodniki, tutoriale itp, a tutaj robia to sami specjalisci, poza tym jak coś ci zle pójdzie lub czegos zapomnisz np przy instalacji to zawsze mozesz siegnac do gazetki, a tak musisz wszystko zaczynac od poczatku.

Radzę dobrze poszukać w internecie, większość 'porad' żywcem przekopiowana.

(freedom) #16