Magnes neodymowy - co "potrafi"?

No, pewnie nie musisz pisać, bo to niekonieczne, jednak po tym, jak fiesta coś tam o tym napisał to się ciekawe zrobiło…, czyli taka szybka odpowiedź, tym można dużo popsuć, no nie? :?

Oj, nie dobrze… :? , wezmę kule, płaszcz, pójdę pogarbiony, jakiś makijaż na twarzy…, może się uda 8)

Jednak nie OFFTOPujmy… :wink:

Łącznie z licznikiem, a wtedy to już ciepło :lol:

Można zgorszyć człowieka i sprowadzić na złą drogę. :diabel:

Coś czytałem niedawno, że licznik można zatrzymać :lol:

Jednak ja się tam nie znam czy to jakoś sprawdzają, ile za to do więzienia… itp.

Jednak jaka by była bezpieczna odległość trzymania tego neodyma od kompa?

Bo sobie kupię, pobawie się a metr odległości nie wystarczy i po kompi/monitorze/modemie/itd. :diabel:

no dobrze to jezeli te magnesy sa takie mocne … to jak je później odczepić??

a do jakiej temperatury trzeba ogrzewać i czy póxniej znowu bedzie miał swoje własności magnetyczne??

No ktos kto słyszał chodziasz troche o neodymach i liczniku (woda bądz prąd lub nawet gaz bo też sie da) to zdaje sobiwe sprawę iz ryzykuje nie samowicie.

Tak swoją droga,to aby to wykorzystać,trzeba się znac i to dosć porządnie ( mowa o prądzie,liczniku gdzie przyłożyć itd) bo popsuc to mozna na dzień dobry jak sie przyłoży.

no ale tyle na ten temat aby sobie ktoś szkód,przede wszystkim finansowych nie narobił.

poczytaj link biorąc pod uwagę temperaturę topnienia neodymu (1024*C) to temp Curie będzie pewnie podchodzić gdzieś pod 900*C wątpie byś był w stanie dojść do takich temp w domu :wink:

tak, po ostudzeniu właściwości powracają, choć wydaje mi się, że mogły się zdarzać jakieś wyjątki…

jeżeli przyczepisz je do np. lodówki, to najlepiej jest je zsunąć po jakiejś krawędzi

Tylko że zostaną śliczne ślady na bielutkiej lodówce i gwarantuje że mama nie będzie zadowolona :lol:

Sam sie zainteresowałem tymi magnesami i chyba zainwestuje w jeden :lol:

Pobawie sie na LODÓWCE jak mamy w domu nie będzie :mrgreen:

no to jeżeli są takie mocne to jak je sie je wysyła (chodzi o Allegro)?? przecież podczas podrózy ten magnes może sie przyczepić do innych metalowcy przedmiotów bo na pewno tekturowe opakowanie go przed tym nie uchroni :stuck_out_tongue: może sam sobie kupie jeden z magnesów :stuck_out_tongue: ciekawa zabawka :slight_smile:

A tak troszkę odbiegające pytanie: jest jeszcze jakiś magnes, który jest silniejszy od tego (nie chodzi mi o wielkość :wink: ), ale inny oprócz elektromagnesu…

tak, magnesy neodymowe tracą swoje własności po przekroczeniu 80-10 °C, w zależności od składu chemicznego, a jeśli chodzi o ich własności magnetyczne, to NIE polecam przykładania ich do liczników prądu elektr., czytałem wypowiedzi osób na pewnym forum, nie pamiętam adresu, ale temat był taki:“magnesy neodymowe - nowy sposób złodziei prądu”. Średnio co dwudziesta osoba żaliła się że przytłożyła magnes do licznika w nadziei, że ten nie będzie nabijał tyle kWh, a skończyło się na tym że płacili kary liczone w tysiącach złotych …

Złączono Posta : 01.06.2006 (Czw) 18:23

tak, magnesy neodymowe tracą swoje własności po przekroczeniu 80-120 °C, w zależności od składu chemicznego, a jeśli chodzi o ich własności magnetyczne, to NIE polecam przykładania ich do liczników prądu elektr., czytałem wypowiedzi osób na pewnym forum, nie pamiętam adresu, ale temat był taki:“magnesy neodymowe - nowy sposób złodziei prądu”. Średnio co dwudziesta osoba żaliła się że przytłożyła magnes do licznika w nadziei, że ten nie będzie nabijał tyle kWh, a skończyło się na tym że płacili kary liczone w tysiącach złotych …

Ja się przyznam, że przy “zabawie” tym magnesem o mało nie zrobiłem dziury w lodówce :stuck_out_tongue:

A jeszcze jedno, nie polecam bawić się dwoma, bo może być źle z waszymi palcami.

A jak duży magnes posiadasz Tommekx , tak chce wiedzieć, żeby wiedzieć, jak dużego miałeś/masz…

Nie taki duży. Może miał 4 cm średnicy(okrągły) ale uwierz mi, że taki magnes może zrobić wiele “zniszczeń” :mrgreen:

4 centymetry…, o kur…de!

To tego się nie spodziewałem, żeby aż taki ogrom mocy miał! :shock: :shock: :shock:

Jak kupowałeś to w zwykłym sklepie, nie w Allegro, ani w necie, to ile zabuliłeś za to?

Te pytanie po to, bo chcę się dowiedzieć, ile kasy będe musiał stracić…

Według mnie chwila zabawy za trochę pieniędzy.

Poszukaj na Allegro. :stuck_out_tongue:

Jaja sobie robisz? :smiley:

Na złość mi robisz? :smiley:

No ,a ile będziesz się tym bawił ?

Tydzień ,dwa ?

Nie.

Tam możesz zobaczyć ceny. :slight_smile:

Chciałbym ci pomóc, ale nie pamiętam. Ten magnes mam już od dłuższego czasu i tak szczerze to nie pamiętam skąd go wziąłem, jeśli sie nie myle to od znajomego go mam.