Maksymala wielkosc obrazka

Witam. mam maly problem poniewaz mam linie

Zoom i jak nazwa wskazuje to ma byc zoom czyli max wielkosc obrazka ale on mi sie otwiera na wielkosc przegladarki. co musze dac zeby otwieral sie w 100% swojej wielkosci??

Możesz zrobić dokument html, do niego wsadzieć obrazek z podanymi rozmiarami, np.

[/code]




Wtedy odnośnik będzie wyglądał mniej więcej tak:

[code]ZOOM

target="_blank" - dzięki temu dokument otworzy się w nowym oknie.

ja wiem jak jest zeby sie otwieral w nowym oknie. ten obrazek sie otwiera w nowym oknie ale nie jest na max swoich rozmiarow. a chce zeby jak na niego klikne to byl na swoje 100%. a nie chce wpisywac rozmiarow bo troche mam tych zdjec i jeszcze troche bedzie wiec jak np bede mial 200 zdjec to nie chce mi sie wpisywac tyle razy rozmiaru kazdego zdjecia

To może skorzystasz z jakiegoś programu generującego albumy dla weba?

ale nie ma jakiegos konkretnego symbolu zeby byl rysunek w max rozmiarach??? nie wiem width=“max” albo cos takiego

ale to nie dziala :stuck_out_tongue_winking_eye:

a spróbuj zamiast max dać 100%, zobacz czy to coś da :slight_smile:

a ja bym tu uzyl php…

<?php


$imgs = array('1.jpg', '2.jpg'); # tu podajesz fotki

while(list($klucz, $wartosc) = each($imgs)){

	$size = getimagesize($wartosc);

	echo '
';

}


?>[/code]

z palca pisalem i nietestowalem ale powinno dzialac

jak php dziala to fajnie, tylko ze za bardzo nie wiem jak to wstawic :stuck_out_tongue: gdzie co i jak

Złączono Posta : 04.03.2006 (Sob) 15:55

bo obrazek mi sie otwiera w nowym oknie tak jak chcialem ale musze na niego najechac to mi sie dopiero pokazuje to rozciagniecie na dole. a ja chce zeby sie wlaczal na maxa bez klikania nigdzie

dobra widze ze php u Ciebie lipa jest ;d wiec zrobilem prosta wersje tego skryptu… wrzucasz sobie skrypt na server i potem tworzysz katalog ktorego nazwe wpisujesz do stalej DIR i tyle, potem odpalasz skrypt i widzisz efekty ;]

<?php

define('DIR', 'imgs/'); # stala przechowujaca nazwe katalogu z obrazkami

$dir = opendir(DIR);

while (false !== ($filename = readdir($dir))) {

	$roz = explode('.', DIR.$filename);

	if($roz[1] == 'jpg' || $roz[1] == 'gif' || $roz[1] == 'png' || $roz[1] == 'jpeg'){

		$size = getimagesize(DIR.$filename);

		echo '
';

	}

}


?>[/code]

wystarczy takie coś:

[/code]




lub w JS:

[code]

do balona. nie wiem nic na temat php. nie z tego co mi napisales to i tak nic nie kminie. do kamila_b17 ten kod nie dziala, juz tak dawalem i otwiera sie tak samo jak bez width i height a z kodem od jawki to troche tez nie kminie :frowning:

Złączono Posta : 05.03.2006 (Nie) 0:05

nie wiem ale moze ja cos zle robie. opisze to jeszcze raz. mam rysunek pomniejszony i wiekszy. i teraz jeden rysunek sie pokazuje (ten maly) i chce zrobic ze jak na niego klikne to sie otworzy tez duzy bo to ma byc jako zoom czyli chce zeby sie pokazywal w max rozmiarach, to wyglada u mnie tak:

fender1.1a.jpg

ja z tego co napisałeś nic nie rozumiem :smiley:

no bo to ma byc maly obrazek na ktory sie klika i on sie powieksza na swoje max. mam obrazek 406 na 1250 a ekran mam ustawiony na 786 na 1024 i to mi sie otwiera na 1024 ten obrazek a chce zeby byl caly i zeby z boku byl pasek przewijania. zeby ogladac obrazek w pelnych rozmiarach