Maksymalna długość HDMI

Słyszałem, że bez repeatera 15m, że 5m, że… sam nie wiem :stuck_out_tongue:

Chodzi o to, że mam teraz kabel 1.8m… (z jednej strony HDMI, z drugiej DVI). Potrzebuje więcej, bo chcę monitor wywalić na drugi koniec pokoju. Na styk powinno starczyć +3m (czyli razem 4.8m)… ale myślałem, że lepiej na wszelki wypadek już kupić +5m jak nie będzie dużej różnicy w cenie (a pewnie nie będzie), bo nigdy nie wiadomo co mi jeszcze do łba strzeli a tak zawsze będzie zapas. I teraz czy jest taka opcja, że przy 6.8m kabla coś może nie łapać? Trochę byłoby to dziwne, ale w sumie to nie wiem jak to wygląda w praktyce. Widziałem i do kupienia kable HDMI po 20m… czyżby one tylko z repeaterami miały chodzić?

Możesz w ciemno kupować kable nawet 5+ nic nie będzie się działo. Mam tak TV podłączone do kompa i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Co miałeś na myśli to pisząc?

To powiedzmy, że te średnie/tańsze to do ilu ciągną… z 5m nie będzie problemu?

Ten 1.8m co mam jest marki Vivanco. SIe na markach nie znam, ale jakiś noname to chyba nie jest :stuck_out_tongue:

Bo np. kupując 5m USB się nie zastanawiam specjalnie czy uciągnie, bo nawet tanie kabelki nie mają z takimi odległościami problemu.

Coś czuje, że najlepsza opcją będzie zabranie obecnych 2m do sklepu i przed kupnem molestowanie o sprawdzenie czy działa najpierw z +5, a jak nie to z +3. Ale miałem nadzieję na odpowiedź w stylu: “do 10m, praktycznie każdy uciągnie” :lol:

Lith pamiętaj to jest sygnał CYFROWY nie analogowy gdzie jakość kabla robiła faktycznie różnicę. Jak ktoś ładnie powiedział “możesz i na połączonych spinaczach taki sygnał puszczać”. Na co możesz zwrócić uwagę to na jakość wykonania wtyków. I nie baw się w jakieś pozłacane wtyki ponieważ gniazda w komputerze na pewno nie masz złotego. :wink:

Ok, uspokoiliście mnie, ale i tak wezmę kabel ze sobą :slight_smile: Bo ogólnie im wydam mniej tym lepiej, bo jak na studenta przystało mam lepsze sposoby na zagospodarowanie kasy. Ogólnie monitor ma z założenia robić za telewizor, bo monitor akurat zdobyłem za friko, więc cały koszt to koszt kabla do podłączenia- to na tyle można się szarpnąć :stuck_out_tongue:

HD też to nie będzie tylko 1680x1050 więc ma szansę się udać :>

To aż takiej słabej jakości kable można kupić? Patrząc po mojej sieci która składa się ze skrętki robionej przy pomocy młotka i płaskiego śrubokręta (zamiast zaciskarki) ciężko mi sobie wyobrazić kabel HDMI który będzie gubił sygnał. Może nie dostarczać sygnału ale gubić?!

Nie opłaca się wydawać xxx zł na kabel HDMI, gdyż jak ktoś wcześniej trafnie zauważył nie ma to większego znaczenia w przesyłaniu sygnału CYFROWEGO. Kable za 10 zł, może i będą mniej estetyczne i mniej solidne jednak zapewnią taką samą jakość obrazu jak te za kilkaset złotych. Wystarczy poczytać kilka artykułów na ten temat.

Źródło: www.audioholics.com

Ok, kupiłem 10m i działa :slight_smile: Oczywiście byłą chwila grozy przy pierwszym włączeniu bo, gubiło linie, ale się okazało, że to tylko krzywo wetknięta wtyczka…

Jakiś specjalnie markowy to pewnie nie jest, bo wyszedł mnie po 6 zł/m :stuck_out_tongue: