Maksymalna długość HDMI

(lith) #1

Słyszałem, że bez repeatera 15m, że 5m, że... sam nie wiem :stuck_out_tongue:

Chodzi o to, że mam teraz kabel 1.8m... (z jednej strony HDMI, z drugiej DVI). Potrzebuje więcej, bo chcę monitor wywalić na drugi koniec pokoju. Na styk powinno starczyć +3m (czyli razem 4.8m)... ale myślałem, że lepiej na wszelki wypadek już kupić +5m jak nie będzie dużej różnicy w cenie (a pewnie nie będzie), bo nigdy nie wiadomo co mi jeszcze do łba strzeli a tak zawsze będzie zapas. I teraz czy jest taka opcja, że przy 6.8m kabla coś może nie łapać? Trochę byłoby to dziwne, ale w sumie to nie wiem jak to wygląda w praktyce. Widziałem i do kupienia kable HDMI po 20m... czyżby one tylko z repeaterami miały chodzić?

(Wolfgar) #2

Możesz w ciemno kupować kable nawet 5+ nic nie będzie się działo. Mam tak TV podłączone do kompa i nigdy nie miałem żadnych problemów.

(Wolfgar) #3

Co miałeś na myśli to pisząc?

(lith) #4

To powiedzmy, że te średnie/tańsze to do ilu ciągną... z 5m nie będzie problemu?

Ten 1.8m co mam jest marki Vivanco. SIe na markach nie znam, ale jakiś noname to chyba nie jest :stuck_out_tongue:

Bo np. kupując 5m USB się nie zastanawiam specjalnie czy uciągnie, bo nawet tanie kabelki nie mają z takimi odległościami problemu.

Coś czuje, że najlepsza opcją będzie zabranie obecnych 2m do sklepu i przed kupnem molestowanie o sprawdzenie czy działa najpierw z +5, a jak nie to z +3. Ale miałem nadzieję na odpowiedź w stylu: "do 10m, praktycznie każdy uciągnie" :lol:

(Wolfgar) #5

Lith pamiętaj to jest sygnał CYFROWY nie analogowy gdzie jakość kabla robiła faktycznie różnicę. Jak ktoś ładnie powiedział "możesz i na połączonych spinaczach taki sygnał puszczać". Na co możesz zwrócić uwagę to na jakość wykonania wtyków. I nie baw się w jakieś pozłacane wtyki ponieważ gniazda w komputerze na pewno nie masz złotego. :wink:

(lith) #6

Ok, uspokoiliście mnie, ale i tak wezmę kabel ze sobą :slight_smile: Bo ogólnie im wydam mniej tym lepiej, bo jak na studenta przystało mam lepsze sposoby na zagospodarowanie kasy. Ogólnie monitor ma z założenia robić za telewizor, bo monitor akurat zdobyłem za friko, więc cały koszt to koszt kabla do podłączenia- to na tyle można się szarpnąć :stuck_out_tongue:

HD też to nie będzie tylko 1680x1050 więc ma szansę się udać :>

(Wolfgar) #7

To aż takiej słabej jakości kable można kupić? Patrząc po mojej sieci która składa się ze skrętki robionej przy pomocy młotka i płaskiego śrubokręta (zamiast zaciskarki) ciężko mi sobie wyobrazić kabel HDMI który będzie gubił sygnał. Może nie dostarczać sygnału ale gubić?!

(system) #8

Nie opłaca się wydawać xxx zł na kabel HDMI, gdyż jak ktoś wcześniej trafnie zauważył nie ma to większego znaczenia w przesyłaniu sygnału CYFROWEGO. Kable za 10 zł, może i będą mniej estetyczne i mniej solidne jednak zapewnią taką samą jakość obrazu jak te za kilkaset złotych. Wystarczy poczytać kilka artykułów na ten temat.

(Wolfgar) #9

Źródło: www.audioholics.com

(lith) #10

Ok, kupiłem 10m i działa :slight_smile: Oczywiście byłą chwila grozy przy pierwszym włączeniu bo, gubiło linie, ale się okazało, że to tylko krzywo wetknięta wtyczka...

Jakiś specjalnie markowy to pewnie nie jest, bo wyszedł mnie po 6 zł/m :stuck_out_tongue: