Maksymalna temperatura dla karty graficznej

Witam!

Mam kartę graficzną Palit 7600GS Sonic. I zamierzam ją podkręcić . W chwili obecnej nie przekracza mi 52*C(bez podkręcenia). Jak jest krytyczna temperatura?

Pozdrawiam

do ok. 125*C, na takich tempach nie podkręcaj, zmień chłodzenie (na tym plastiku długo nie pojedziesz z kręceniem)

zmień na coś takiego:

http://allegro.pl/item199112514_pentagr … dajne.html

stres czy idle? ja na 7900 kręconej na 600/1580 mam w stresie 63

kręć, kręć nie obawiaj się. Monitoruj temperaturę w stresie.

Widzę że kupiłeś już kompa, to fajnie.

Kręć ją i na razie nie zmieniaj chłodzenia, możesz kupić wiatrak do tyłu obudowy. A jak będę defrakty lub zauważysz przegrzanie to wtedy kupo lepsze chłodzenie, bo stracisz gwarancje, jak zamontujesz lepsze chłodzenie.

a stresie 52 a idle 47

ooo duzo

może coś tańszego :stuck_out_tongue: max 40 ale lepiej coś nieprzekraczającego 30zł

http://allegro.pl/item199675245_pentagr … ys24h.html

no i dobra pasta do tego :stuck_out_tongue: arctic silver 5 ~15zł

omg 666 post xD

absolutnie nie zmieniać chłodzenia.

na pewno na żadne z w/w.

kręć dalej, zobacz jak będzie temperatura rosła bo czasem rośnie tylko o kilka stopni a podkręcone sporo.

Dla mnie to nie jest plastik tyko dosyć dobre chłodzenie 8)

Ok zobaczę co będzie się dziać…

wymieniać chlodzenia to na razię nie mogę… plombe dali

troche podkręciłem a dokladnie o 50MHz pamięć i GPU temp. po dluuugim wysiłku 61*C. Pasowało by sprawdzić jakoś temp. pamięci na karcie… bo pewne też się nieźle grzeją a ten radiatorek jest 4mm nd nimi więc raczej dużo nie daje…

W sklepie gdzie ja kupowałem części i moi znajomi żadnych plomb nie dają.

Na zewnątrz nie widać nic by jakieś zabezpieczenie jest.

Chyba że jest w środku.

Ale u sienie nic takiego nie widziałem. Pokaże mi ktoś jak taka plomba wygląda?

Wątpię :stuck_out_tongue:

Jak wygląda? taka nalepka z napisem “Nie zrywać gwarancja!”

Umieszczają ją (jeśli komp skladany w serwisie) na obudowie żeby sie nie dało ścian zdjąć, na odtwarzaczu, HDD, FDD, radiatorze na procku-plyta gł, na zasilaczu żeby sie rozebrać nie dało. Na moim starym kompie gyło w sumie plomb 7 :smiley: a na nowym jedna radiator-karta graficzna, bo sam składałem to nie miał kto plomb założyć :mrgreen:

Aha, dość duża, rozumiem, i jak bym rozkręcił obudowę to bym musiał ją zerwać jakoś?

tak. dodam że dają ją na mocny klej :smiley: żeby sie ładnie odkleić nie dało, albo w ogóle sie niedało odkleić…

No to mi nie dali :]

I znajomemu jaj kupował nowego kompa.

Czyli można powiedzieć że może przy nim majsterkować. :smiley: