Maksymalne bezpieczne napięcie dla INTEL DC E2140?

(Ali142) #1

Witam, wykręcam z mego procka ostatnie poty, ale interesuje mnie maksymalne bezpieczne V dla procka, bo nie chce go przegrać, ani w żaden inny sposób uszkodzić. Aktualnie mam 1.4V, czy mogę podnieść bezpiecznie jeszcze trochę, by powiedzmy osiągnąć 3.4GHZ?? Chłodzenie mam AC Freezer Pro 7.

(technik burza) #2

ja tam bym za ryzykował... ale nie podnos raczej wiecej :stuck_out_tongue: po prostu sprobuj podniesc :smiley: do tych 3,4GHz a w ogóle to kręciłeś juz przynajmniej do 3GHZ?? :stuck_out_tongue:

(Ali142) #3

Yyy...Patrz mój podpis :expressionless: Mam aktualnie na 3.2Ghz. Jakieś inne rady?

(technik burza) #4

ojj nie zauważyłem takie małe to jest :PP to spokojnie kręć do 3,5Ghz jak masz stabilnie te 3GHz:PP :twisted:

(Ali142) #5

Ty chyba nie wiesz co gadasz?? :x

(technik burza) #6

wiem,wiem !!

(Mati90 3) #7

jeśli masz 1,4v na 3,2ghz to jest dobrze, bardzo dobrze, ja mam w swoim e2160 przy 3ghz 1,365. a jak juz chesz wycisnac ostatnie co sie da z procka to lepiej nie przekraczaj 1,5v

(Sk91) #8

Dla E8x00 maksymalne bezpieczne to 1,45V a z tego co wiem dla procesorów 65nm jest wyższe.

(Ali142) #9

A waszym zdaniem to dużo się jeszcze z niego wyciśnie? Bo teraz mam już O/C=200% !!

(technik burza) #10

o to bardzo ładnie ale juz nic nie wycisniesz ale probujeszwiec jestem pełen podziwu ale nie da sie nic zrobić :ryzyk fizyk :stuck_out_tongue: :evil: :evil:

(Sk91) #11

(Inferno Pl) #12

1,6GHz + 100% = 200% ain't it?

@technik burza - faktycznie nie wiesz o czym piszesz... poczytaj może poradniki o o/c i wtedy zacznij sie wypowiadać na ten temat?

@Alinek - jeśli temperatura jest nadal w porządku to podnieś napięcie i dalej monitoruj temperatury - jeśli będą ok to kręć dalej, jeśli nie to zostaw na 3,2GHz... albo zmień chłodzenie na lepsze :wink:

(Sk91) #13

Tak, 1,6GHz + 100% = 200%. Ale on procka nie podkręcił o 200% tylko o 100%. Sam napisałeś "+ 100% =200%" no chyba że nie rozumiesz sam tego co piszesz.

Po za tym nie zauważysz żadnej różnicy pomiędzy 3,2GHz i 3,4GHz. To nie wiele więc po co kombinować? Ciesz się ze działa na 3,2GHz bo rzadko który E2140 tak potrafi.

(Ali142) #14

Chodziło mi, że proce działą na 200% swoich oryginalnych możliwości ;] Tez tak myślę, że nie będę już z nim kombinował tyle :stuck_out_tongue: Widocznie trafiła mi się wersja z dobrego tygodnia produkcji ;]

(Sk91) #15

Nom, czasami jest tak że E2160 robi tylko 2,8-3,0GHz :stuck_out_tongue:

(Błażej) #16

1.6v nie przekraczaj

Zależy jakie masz temperatury

(Ali142) #17

Temperatura rdzeni wynosi ok 58-59 po kilku godzinnym tescie w orthosie, a procesora to ok 43*C (wg biosu).

(Sk91) #18

Nie przekraczaj 60*-65*C.