Maksymalne bezpieczne napięcie dla INTEL DC E2140?

Witam, wykręcam z mego procka ostatnie poty, ale interesuje mnie maksymalne bezpieczne V dla procka, bo nie chce go przegrać, ani w żaden inny sposób uszkodzić. Aktualnie mam 1.4V, czy mogę podnieść bezpiecznie jeszcze trochę, by powiedzmy osiągnąć 3.4GHZ?? Chłodzenie mam AC Freezer Pro 7.

ja tam bym za ryzykował… ale nie podnos raczej wiecej :stuck_out_tongue: po prostu sprobuj podniesc :smiley: do tych 3,4GHz a w ogóle to kręciłeś juz przynajmniej do 3GHZ?? :stuck_out_tongue:

Yyy…Patrz mój podpis :expressionless: Mam aktualnie na 3.2Ghz. Jakieś inne rady?

ojj nie zauważyłem takie małe to jest :PP to spokojnie kręć do 3,5Ghz jak masz stabilnie te 3GHz:PP :twisted:

Ty chyba nie wiesz co gadasz?? :x

wiem,wiem !!

jeśli masz 1,4v na 3,2ghz to jest dobrze, bardzo dobrze, ja mam w swoim e2160 przy 3ghz 1,365. a jak juz chesz wycisnac ostatnie co sie da z procka to lepiej nie przekraczaj 1,5v

Dla E8x00 maksymalne bezpieczne to 1,45V a z tego co wiem dla procesorów 65nm jest wyższe.

A waszym zdaniem to dużo się jeszcze z niego wyciśnie? Bo teraz mam już O/C=200% !!

o to bardzo ładnie ale juz nic nie wycisniesz ale probujeszwiec jestem pełen podziwu ale nie da sie nic zrobić :ryzyk fizyk :stuck_out_tongue: :evil: :evil:

1,6GHz + 100% = 200% ain’t it?

@technik burza - faktycznie nie wiesz o czym piszesz… poczytaj może poradniki o o/c i wtedy zacznij sie wypowiadać na ten temat?

@Alinek - jeśli temperatura jest nadal w porządku to podnieś napięcie i dalej monitoruj temperatury - jeśli będą ok to kręć dalej, jeśli nie to zostaw na 3,2GHz… albo zmień chłodzenie na lepsze :wink:

Tak, 1,6GHz + 100% = 200%. Ale on procka nie podkręcił o 200% tylko o 100%. Sam napisałeś “+ 100% =200%” no chyba że nie rozumiesz sam tego co piszesz.

Po za tym nie zauważysz żadnej różnicy pomiędzy 3,2GHz i 3,4GHz. To nie wiele więc po co kombinować? Ciesz się ze działa na 3,2GHz bo rzadko który E2140 tak potrafi.

Chodziło mi, że proce działą na 200% swoich oryginalnych możliwości ;] Tez tak myślę, że nie będę już z nim kombinował tyle :stuck_out_tongue: Widocznie trafiła mi się wersja z dobrego tygodnia produkcji ;]

Nom, czasami jest tak że E2160 robi tylko 2,8-3,0GHz :stuck_out_tongue:

1.6v nie przekraczaj

Zależy jakie masz temperatury

Temperatura rdzeni wynosi ok 58-59 po kilku godzinnym tescie w orthosie, a procesora to ok 43*C (wg biosu).

Nie przekraczaj 60*-65*C.