Mała ilość dostępnej pamięci ram

witam!

Mianowicie, posiadałem na komputerze zainstalowany system windows vista, postanowiłem rozbudować komputer z 2gb ram na 4gb, oraz zakupiłem system windows 7 home premium 64bit, po instalacji systemu pokazuję mi w właściwosciach, że jest zainstalowane 4gb natomiast “usable” 2.94gb, i tu rodzi się moje pytanie, gdzie zniknęło moje 1gb ramu? ram jest napewno sprawny mechaniczne gdyż windows vista wykrywał i używał pełną ilość ramu, w menedżerze zadań pokazuje 1gb zarezerwowane dla sprzętu, tylko po co skoro karta graficzna (*radeon 5570) ma swoje 1gb ?? w BIOS nie ma opcji remappingu… proszę o pomoc bo już sprawdzilem wszystkie metody ze stron zagranicznych i nic nie pomogło…

wpisz w menu start -->msconfig i przejdz do zakładki rozruch tam wybierz opcje zaawansowane i gdy miałem zaptaszkowane liczbę procesorów i ustawione na “2”

i obok w zaptaszkowane maksymalna pamięć i ustawione na maks to po ponownym uruchomieniu miałem widoczne w panelu sterowania 4Gb ram a w nawiasie dostępne 3Gb

odptaszkowanie tych dwóch opcji i ponowny rozruch i wszytko wraca do normy.

jeśli nie masz teraz zaznaczonych tych opcji to zaznacz je i uruchom ponownie system i zobacz czy sie coś zmieniło (czy zmniejszyła się jeszcz bardziej liczba dostępnej pamieci?) i odznacz ponownie te opcje i wykonaj ponowny rozruch systemu

i napisz nam co i jak !!

próbowałem już tego, o ile mi wiadomo na mojej płycie asus p5vd2-vm problemu tego nie da sie naprawić :confused: bo nie ma opcji remapingu w BIOS’ie

Może problem tkwi, w ktorym slocie jaki ram. A mianowicie chodzi mi o to, że mozliwe że mass jedną szybsza a druga wolniejsza, takze sprawdz i jak to by bylo to to do pierwszego wloz ta szybsza i zobacz jak je zczyta.

obie są tej samej częstotliwości, częstotliwość jest nieco wyższa niż na slocie, ale pan w serwisie powiedział że odczyta bez problemu. System pokazuje mi że 1gb jest zarezerwowane na sprzęt jak podejrzewam na kartę graficzną

może masz zintegorwaną kartę graficzną i ta se rezerwuje

musisz po prostu szukać w biosie opcji może jest gdzieś ukryta

pod tym kątem sprawdziłem :slight_smile: nie ma opcji odzyskania 1gb ramu, taki urok tej płyty głównej

jaka płyta główna bo nie widzę

W podpisie masz DDR3 a płyta obsługuje pamięć DDR2,ale to chyba pomyłka z podpisem.

A najlepiej napisz jakie masz te kości.

z całą pewnością jest to pomyłka w podpisie, ja będąć w serwisie vico podałem gosciowi model płyty głównej i on przyniósł mi z magazynu te pamięci ram, na płycie pisze ddr2