Mała liczba fps

(D1m1) #1

Cześć. Mam taki problem, a mianowicie gdy gram w gry online (chodzi mi tu przede wszystkim lola) pokazuje mi, że jest mało FPS. Może zacznę od początku. Kiedyś ( jakiś 5 miesięcy) nie było takiego problemu (wtedy gra jakoś została zainstalowana), wszystkie ustawienia były na maximum i było w miare Fps (z tego co pamiętam to jakoś 80 +/-). Gra się nie tnęła i wszystko było cacy. Od jakiegoś czasu liczba ta zaczęła spadać, najczęściej było tak, że na początku gry było ok 20 fps, a potem (po 5-10min) rosło i przy następnych grach było już okej. Pomyślałam, że zmienię ustawienia na najniższe. I tak też zrobiłam. Przez jakiś czas było bardzo dobrze (ponad 100 fps i czasem więcej), ale teraz znowu jest tak, że na początku gry jest mało. Czasami dochodzi nawet do 5fps, nie pomaga restart gry. I tu moje pytania: Wie ktoś może co jest przyczyną? I jak mogę zrobić, żeby je zwiększyć? Wiem, że może było dużo takich pytań, ale większości przypadku było tak, że od początku liczba tak była mała, u mnie dopiero od jakiegoś czasu się tak dzieje.

Informacje (jak coś jeszcze trzeba to podam) Ogólnie laptop to lenovo g570.

Processor: Intel® Core i3-2330M CPU @ 2.20GHz (4 CPUs), ~2.2GHz

Memory: 4096MB RAM

Available OS Memory: 4040MB RAM

Page File: 2821MB used, 5256MB available

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

Card name: Mobile Intel® HD Graphics

Manufacturer: ATI Technologies Inc.

Chip type: Intel® HD Graphics Family

DAC type: Internal

Display Memory: 2838 MB

Dedicated Memory: 1074 MB

Shared Memory: 1763 MB

Jak coś jeszcze potrzeba to podam, tylko proszę pisać w miarę "prostym językiem", bo nie bardzo się znam na komputerach. :slight_smile:

(struart) #2

Karta słaba, ale akurat z LoLem Intel HD3000 sobie radzi na full. Obstawiam, temperatury pokaż dane z programu HWMonitor podczas grania.

(Rim87) #3

oj to zamień się ta "słabą" karta graficzna :smiley: ja mam 64 MB i jakoś żyje :smiley: podkręć zegarki i taktowanie pamięci będzie chulalo. a tak na powaznie. przeinstaluj stary do grafiki i do chipsetu. do laptopa na pewno dali ci program do zarządzania mocą lapka.

(Ulica Xd) #4

Podaj temperatury jak już ktoś wyżej pisał, wyczyść system z niepotrzebnych śmieci(CCleaner np.). Jeśli masz problemy oferuję darmową pomoc przez TeamViewer w miarę czasu i możliwości.

(D1m1) #5

CCleanerem systematycznie czyszcze. Co to temperatury to tak: dzisiaj włączyłam tę grę, i od początku, gra się zawieszała, były 2fps z przejściami do 5. W każdym razie włączyłam ten program (wyżej podany)i pokazało mi w tabeli Value tam gdzie jest to Core #1 i #0 86-87 stopni. Chciałam zrobić PrtSc, ale laptop mi zgasł, i przez jakieś 3 min nie dało się go odpalić. Tzn. włączał się na 3 sec, i zaraz wyłączał. PrtSc zrobiłam zaraz po włączeniu komputera (o dziwo on teraz też "zamula", mimo że gra jest wyłączona).

(rgabrysiak) #6

Cześć

Laptop zwyczajnie się przegrzewa. Wyczyść dokładnie układ chłodzenia, przy okazji możesz wymienić pastę bądź tzw. thermalpady na CPU i GPU a temperatury powinny ulec obniżeniu.

Jeżeli laptop jest na gwarancji oddaj go do serwisu, w przeciwnym przypadku możesz sam pokusić się o wyczyszczenie układu chłodzenia. A jezeli nie wiesz jak to skorzystaj z pomocy serwisu.

(struart) #7

Ewidentnie zasyfiony układ chłodzenia. Zrób jak podał kolega wyżej i dopóki tego nie zrobisz nie graj w żadne gry :stuck_out_tongue: bo sobie jeszcze coś zjarasz i już nic nie będzie :slight_smile: