Mała liczba fps

Cześć. Mam taki problem, a mianowicie gdy gram w gry online (chodzi mi tu przede wszystkim lola) pokazuje mi, że jest mało FPS. Może zacznę od początku. Kiedyś ( jakiś 5 miesięcy) nie było takiego problemu (wtedy gra jakoś została zainstalowana), wszystkie ustawienia były na maximum i było w miare Fps (z tego co pamiętam to jakoś 80 +/-). Gra się nie tnęła i wszystko było cacy. Od jakiegoś czasu liczba ta zaczęła spadać, najczęściej było tak, że na początku gry było ok 20 fps, a potem (po 5-10min) rosło i przy następnych grach było już okej. Pomyślałam, że zmienię ustawienia na najniższe. I tak też zrobiłam. Przez jakiś czas było bardzo dobrze (ponad 100 fps i czasem więcej), ale teraz znowu jest tak, że na początku gry jest mało. Czasami dochodzi nawet do 5fps, nie pomaga restart gry. I tu moje pytania: Wie ktoś może co jest przyczyną? I jak mogę zrobić, żeby je zwiększyć? Wiem, że może było dużo takich pytań, ale większości przypadku było tak, że od początku liczba tak była mała, u mnie dopiero od jakiegoś czasu się tak dzieje.

Informacje (jak coś jeszcze trzeba to podam) Ogólnie laptop to lenovo g570.

Processor: Intel® Core i3-2330M CPU @ 2.20GHz (4 CPUs), ~2.2GHz

Memory: 4096MB RAM

Available OS Memory: 4040MB RAM

Page File: 2821MB used, 5256MB available

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

Card name: Mobile Intel® HD Graphics

Manufacturer: ATI Technologies Inc.

Chip type: Intel® HD Graphics Family

DAC type: Internal

Display Memory: 2838 MB

Dedicated Memory: 1074 MB

Shared Memory: 1763 MB

Jak coś jeszcze potrzeba to podam, tylko proszę pisać w miarę “prostym językiem”, bo nie bardzo się znam na komputerach. :slight_smile:

Karta słaba, ale akurat z LoLem Intel HD3000 sobie radzi na full. Obstawiam, temperatury pokaż dane z programu HWMonitor podczas grania.

oj to zamień się ta “słabą” karta graficzna :smiley: ja mam 64 MB i jakoś żyje :smiley: podkręć zegarki i taktowanie pamięci będzie chulalo. a tak na powaznie. przeinstaluj stary do grafiki i do chipsetu. do laptopa na pewno dali ci program do zarządzania mocą lapka.

Podaj temperatury jak już ktoś wyżej pisał, wyczyść system z niepotrzebnych śmieci(CCleaner np.). Jeśli masz problemy oferuję darmową pomoc przez TeamViewer w miarę czasu i możliwości.

CCleanerem systematycznie czyszcze. Co to temperatury to tak: dzisiaj włączyłam tę grę, i od początku, gra się zawieszała, były 2fps z przejściami do 5. W każdym razie włączyłam ten program (wyżej podany)i pokazało mi w tabeli Value tam gdzie jest to Core #1 i #0 86-87 stopni. Chciałam zrobić PrtSc, ale laptop mi zgasł, i przez jakieś 3 min nie dało się go odpalić. Tzn. włączał się na 3 sec, i zaraz wyłączał. PrtSc zrobiłam zaraz po włączeniu komputera (o dziwo on teraz też “zamula”, mimo że gra jest wyłączona).

Cześć

Laptop zwyczajnie się przegrzewa. Wyczyść dokładnie układ chłodzenia, przy okazji możesz wymienić pastę bądź tzw. thermalpady na CPU i GPU a temperatury powinny ulec obniżeniu.

Jeżeli laptop jest na gwarancji oddaj go do serwisu, w przeciwnym przypadku możesz sam pokusić się o wyczyszczenie układu chłodzenia. A jezeli nie wiesz jak to skorzystaj z pomocy serwisu.

Ewidentnie zasyfiony układ chłodzenia. Zrób jak podał kolega wyżej i dopóki tego nie zrobisz nie graj w żadne gry :stuck_out_tongue: bo sobie jeszcze coś zjarasz i już nic nie będzie :slight_smile: