Mała panika - (czy mam hakera?)

Próbowałem pobrać plik z rapidshare, ale po wejściu na stronę otrzymałem komunikat, że muszę poczekać 40 minut. Zdziwiło mnie to, bo nie pobierałem niczego ostatnio.

Po godzinie wszedłem na rapidshare ponownie. Tym razem gdy kliknąłem na pobieranie free otrzymałem następujący komunikat:

Your IP-address bla bla bla is already downloading a file. You have to wait until it is finished.

Premium-accounts can download many files at the same time. Get your own Premium-Account now. Instant download-access!

If you are not downloading anything, you are using a proxy-server or a shared IP-address. A Premium-account solves this problem as well

Czy, to oznacza, że ktoś włamał się do mnie i z mojego IP pobiera właśnie coś z rapidshare i dlatego ja nie mogę?

Masz zewętrzne IP czy jestes z kimś w sieci?

Mam wewnętrzne IP.

Mam w domu jeden komputer podłączony do netu w firmie spray.

Skoro masz wewnętrzne IP to znaczy że nie tylko ty je posiadasz. Osoby w twojej sieci na wyjściu mają taki sam adres IP i jeśli ktoś z nich coś ściąga to Tobie będzie się pojawiała taka informacja ponieważ rapidshare daje limity na IP :slight_smile:

No, ale ta firma chwaliła się, że ma 26 tys klientów. Czy to znaczy, że wszyscy siedzą na jednym IP i dopiero router rozdziela ściągane dane na poszczególnych abonentów ?

Myślę że sieć zrobiła sobie rozgrupowanie bo trudno żeby aż tyle osób miało to samo IP :wink: Mogli zrobić podział na bloki, ulice, obszary… to już zalezy od tego jak administratorzy sobie wymyślili. W każdym razie mając wewnętrzne IP licz się z tym że nie tylko Ty je posiadasz :slight_smile:

Czyli jak ktoś naśle komuś na forum ****i dadzą mu za to bana, to ban będzie dotyczył i mnie … :frowning:

Jeśli dadzą bana tylko na IP to owszem. BTW nie przeklinaj :wink:

DragonXB - Jeszcze jeden taki tekst i będziesz pewien, że konsekwecje będą dotyczyły właśnie Ciebie niezależnie od IP

Powiedziałem, to przykładowo. Sam moderuję jedno forum, ale tam bana trudno dostać :).

Przykład, przykładem ale można go było przedstawić w inny sposób :stuck_out_tongue:

Dodam tylko, że na tę minutę na rapidshare mam 348 minut kolejki, ale ważne, że już nic aktualnie “nie ciągnę” …