Mała prędkośc sciagania :(

Kiedy sciągam ze stron przez przeglądarke Mozilla mam małą prędkość :frowning: czy to wina serwerów z których sciągam np. megaupload , raidshare ??

jaki masz internet i jak szybko ściąga??

Internet radiowy niby koło 512 alb jak jest ponad 400 to jest ok :frowning: ściąga do 16kb/s ze stron to niby powinno ściągać szybciej a np. z waszej strony ściąga koło 30 kb/s dlaczego ??

Witam

Napisałeś:

a ściąga ci z prędkością 16kb/s a z dobrych programów 30kb/s, ja podpowiem że ja również mam radiówkę 512 kb/s i jak sobie to podzielisz przez osiem to taka ma być prędkośc ściągania, ale tu także odgrywa rolę skąd ściągasz bo u mnie np. z ftepa to prędkośc jest od 10-20kb/s.

A to co napisałes tu:

to mi trudno się w tej kwesti wypowiadać wyrosłem już z tego :smiley:

Pozdrawiam

prędkość ściągania podajesz kb/s czy kB/s?, bo róznica jest zasadnicza

To są serwery, z których korzystają ludzie na całym świecie - więc normalne jest, że mają wahania szybkości - raz pobierze ci 16kb/s, raz więcej, a raz jeszcze mniej.

…Nie licz na dużą prędkość przy takiej radiówce.

:?

512kb/s*1000=512000b/s

512000b/s/8=64000B/s

64000B/s/1024=62,5kB/s

512kb/s/8=64KB/s

64KB/s <> 62,5kB/s

w takim razie zależy to od serwera z jakiego ściągasz, mimo wszystko powinno być szybciej

jak z tego się wyrasta? :slight_smile:

A jakie sposób sciągania wy preferujecie ?? Przez jakie programy ściągacie i jakie polecacie.

Witam

Jakoś wyrosłem z takich rzeczy jak ściąganie, ach gdyby się miało tamte lata, tylko nie pytajcie o wiek!!

Ja, sprawdzam szybkość na stronie tej

Wiadomo, że prędkości są mniejsze gdy pobierany plik np. z

marek624 no masz rację

poprostu smigam na klawie i nie zawsze te literki wchodzą co mają być.

A co do szybkości ściągania to ja mam na tej stronie, którą podałem,tak jak wyliczył duce

Jednak nocą, to jest poza godzinami szczytu na radiówce (15-22) to tam prędkośc dochodzi do 200-250kB/s. :slight_smile:

używaj róznego typu menedżerów np. Download Express

el polaco napisał:

Download Express jest dobry nawet

Jest bardzo dobry program tyle, że trial Download Studio 3. Albo jak co to Download Accelerator Plus 8 lub FlashGet.

Skoro noca dochodzi Ci do takich predkosci, a w dzien tak licho, to moze po prostu Twoj uslugodawca robi Cie w konia :mrgreen: Krotko mowiac, w dzien siedzi duzo ludzi na necie, wiec na czysta logike, predkosc spada. Ja mam Neostrade 512kb/s i z wyzej wymienionych megaupload czy rapidshare prawie zawsze sciaga mi maxem.

Ja polecam FlashGet 1.8x

http://www.flashget.com/en/download.htm

:slight_smile:

Witam

Chmurek napisał

Dalej

Przecież duce napisał:

A ja napisałem:

To sobie wylicz jaka jest prędkośc łącza internetowego !!

Owszem, napisal, ze ma internet radiowy “niby 512”, na pewno kb, czyli dokladnie 64kB/s. Jest tak, ze to uslugodawca gwarantuje Ci minimalna predkosc, na ktora podpisujesz umowe, nieprawdaz? Skoro taki ma miec, to zazalenie do uslugodawcy!! To, ze ma noca 200kB/s, to niech sie chlopak cieszy :slight_smile: A co to ma do rzeczy, ze sobie wylicze jaka jest predkosc lacza internetowego??

Witam

Oj Chmurek, tak się akurat składa, że mam umowę na 512kb/s, a pliki ściągam no powiedzmy z pędkością 60kB/s, to jak sobie przemnożysz wychodzi 480kb/s tak!!

W nocy natomiast jest prędkośc 200kB/s to przemnóż przez osiem i wychodzi 1.6Mb/s tak!!

A pewnie się cieszę i klapię uszami he he :mrgreen:

A to ma do rzeczy że wiesz jakie Twoje łącze ma rzeczywistą prędkośc.

Zresztą mam dostęp do mojego Admina sieci i czasami posyła mi screny z prędkości jaka u niego wychodzi z serwera, no i jest w granicach 524kb/s.

Trzeba przywiązywać uwagę do literek w kb lub kB a to nie to samo, dlatego dałem wcześniej to co napisał duce.

Pozdrawiam

No wiem, ze jak sobie pomnozysz te 60kB/s *8 (wiadomo czemu), to wychodzi Ci te 480kb/s, ale nie o to mi chodzi. Kolega napisal, ze powinien miec cos kolo 512kb/s, a sciaga z predkoscia 16-22kB/s, to zdecydowanie mniej niz 60kB/s! Wlasnie dlatego napisalem, zeby szedl z zazaleniem do admina. Nie rozumiem po co tu tyle pisania ile masz w nocy czy w dzien. Chodzilo chyba o to, ze kolega ma problem ze zbyt niskimi predkosciami, no nie??? :mrgreen:

to nie jest tak dokładnie

ale Chmurek ma racje nic tylko udać się do admina, który jakoś dziwnie ma to zorganizowane, poniewaz w dzień (gdy więcej osob korzysta z usług) sprawa wyglada licho. Przy neostradzie nie ma jakiś “skoków” transferu. Skorro podpisałeś umowę na 512kb/s(62,5kB/s) to powinieneś tyle miec a nie jakies skoki transferu

z tego wygląda, że admin nie przydzielił konkretnych prędkości transferu użytkownikom tylko jest to na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Albo nie umie tego zrobić albo ma zbyt dużo odbiorców podłączonych do AP i “jedzie” na tym, że niektórzy będą zadowoleni, a inni zawiedzeni i vice versa. Ale jak napisali przedmówcy z problemem do admina i żądaniem konkretnej prędkości, a nie do iluś tam.