Mała przepustowośc bezprzewodowej sieci domowej

Witam. Kupiłem sobie notbooka. Wszystkie ważne dla mnie pliki zostały na komputerze stacjonarnym który podarowałem siostrze. Jako, że nie mam ich na czym przenieśc a jest ich około 200GB, chciałem je przesłac poprzez siec Wi Fi. Nie wiem dlaczego, prędkośc tego poloczenia nie przekracza 1.5Mb/s? Próbowałem również przy pomocy kabla skrosowanego ale wtedy predkośc nie przekracza 10Mb/s. Czy możecie mi wyjaśnic co robię źle? Dodam, że siostra ma XP a ja 7

prędkość 54 mbps jest maksymalną. W praktyce uzyskuje się wyniki około 24mbps co da Ci ok 3-4 MB/s. Wifi ma też zakłócenia,

a jakim kabelkiem podpinasz? Transfer na pewno dobrze napisałeś? 10MB/s czy 10Mb/s, bo to ważne jest

Najlepiej będzie jeśli pokażę SS :stuck_out_tongue: na śmierc zapomniałem, że MB Mb to zupełnie inne wielkości :stuck_out_tongue:

a19a84be93164e05.png

a nie masz czasem karty sieciowej w kompie na 10MB tylko, jak masz wifi to masz pewnie router, podpinasz kompa i lapa pod router kablem 1-1 udostepniasz pliki i kopiujesz

Dobre spostrzeżenie. Czy aktualnie są jeszcze produkowane karty z przepustowością 10? Bezprzewodowa łączy się z routerem z prędkościa 54Mb/s. Jaka jest różnica pomiędzy bezpośrednim połączeniem PC-tów za pomocą skrętki a pośrednim przy pomocy routera?