Mała sieć domowa w celu udostepnienia drukarki


(kiszuriwalilibori) #1

Witajcie.

Mam prosbę. Jetsem użytkownikiem neo która z obiema moimi komputerami- stacjonarnym i laptopem łączy się bezprzewodowo. Laptop również nie łaczy się przez żaden kabel ze stacjonarnym. natomiast do stacjonarnego podpięta jest drukarka.

Co zrobić, żeby drukarka była również widoczna dla laptopa? system do win 7 na obu. Kabelki nie wchodzą w rachubę. Najchętniej wykorzystałbym oprogramowanie wchodzące w skład windy, jeżeli to oczywiście możliwe


(baton1) #2

Jeżeli korzystasz z routera z serwerem drukowania to wystarczy przepiąć drukarkę zamiast do stacjonarnego to do routera i będzie dostępna dla wszystkich w sieci, i to niezależnie czy stacjonarny jest włączony czy nie. Jak dobrze pamiętam to livebox 2.0 już ma taką opcję.


(kiszuriwalilibori) #3

Tyle, że przepięcie nie wchodzi w rachubę własnie z przyczyn technicznych - nie mam możliwości przeciągnięcia kabla. Pytanie czy z tych dwóch kompów nie można stworzyć jakiejś malutkiej sieci? Nigdy dotąd nie zajmowałem się sieciami więc pytam po laicku


(baton1) #4

W ustawieniach drukarki należy włączyć udostępnianie w sieci i powinno wszystko działać. Warunkiem możliwości drukowania będzie oczywiście włączenie stacjonarki.