Mała sieć domowa w Windows XP - prosze o pomoc

(Jea 89) #1

Witam, zainstalowalem sobie siec w domu, wszystko tak jak podane bylo w tej demonstracji http://www.dobreprogramy.com/demonstracje/siec_domowa.htm (krok po kroku) i wszystko dziala, oba komputery sie widza, mozemy udostepniac sobie pliki, grac po lanie itd. ale sa problemy z udostepnianiem internetu, tzn internet dziala poprawnie na 2 kompach tylko wtedy kiedy na pierwszym kompie (tam skad udosteniany jest net) włącze przykladowo firefOxa i bede serfowal po necie. A jak na przyklad ktos z pierwszego kompa odpali jakas gierke online w tym przypadku silkroad online to na drugim kompie w ogole nie ma neta ;/ tak jakbym gra absorbowala caly net a wydaje mi sie, ze lacze powinno byc w tym przypadku rozdzielane na 2 kompy ( jezeli dwa sa wlaczone) a nie tylko ten glowny ma pierwszenstwo i sam "zgarnia wszystko" :D. Prosze o pomoc w tej sprawie, byc moze jednym rozwiazaniem jest podzielenie lacza np 50%/50% jakims programem. thx z gory za pomoc :wink:

pozdrawiam.

(Marcinch7) #2

:o dziwne może spróbuj Hamachi

(Daghda) #3

A nie lepiej sobie kupić jakiś sprzętowy router (np. tani i dobry SMC Barricade)?

(Jea 89) #4

dlaczego Hamachi? przeciez ten prOgram nie ma nic wspolnego z udostepnianiem internetu? (chyba, ze o czyms nie wiem :D). Lan dziala jak najbardziej poprawnie, chodzi mi tutaj tylko i wylacznie o internet ;/

Moze i lepiej, ale ja nigdy nie bawilem sie z routerami i nie wiem czy dalbym rade skonstrulowac i skonfigurowac poprawnie siec z udostepnieniem internetu. Szczerze, to raczej nie wiedzialbym od czego zaczac gdybym kupil router i na czym to wszystko mialo by polegac. A takie udostepnianie internetu poprzez sieciowki to raczej duzej filozofii nie wymaga i jest wedlug mnie prostrze :smiley:

(Daghda) #5

Nic bardziej mylnego - do użytku domowego nawet niedoświadczonemu Użyszkodnikowi w zupełności wystarczy ten model: SMC Barricade Router 4x10 / 100 LAN, 1xWAN

Prosty w obsłudze, kontrola z poziomu WWW i Telnet. Jeżeli umiesz ustawić IP, sprawdzić MAC, wiesz czym jest DMZ (chociaż niekoniecznie) to dasz sobie z nim radę.

Dla początkującego - polecam. A potem w przyszłości może najdzie Cię ochota na jakiś stary komp z Debianem :wink:

(Jea 89) #6

thx, ale jak na razie nie mam funduszy zeby kupic sobie taki router, musze cieszyc sie z tego co mam i z tego czym moge polaczyc te kompy :smiley: a sa to sieciowki i kabel :D, musze kombinowac jakos dalej z tym netem, moze bedzie dzialal poprawnie kiedys :smiley: :wink: thx za te wypowiedzi i z niecierpliwoscia czekam na kolejne :stuck_out_tongue: :wink: :smiley: